Mistrzostwa Europy Strongman w Opolu. Wygrał Polak

Uczestnicy Mistrzostw Europy Strongman zmagali się z ogromnymi ciężarami. Opolanie przyglądali się ich poczynaniom z podziwem. Radosław Dimitrow
Marek Czajkowski z Białegostoku okazał się zwycięzcą Mistrzostw Europy Strongman w kategorii do 105 kg, które zostały rozegrane na opolskim Rynku. W zawodach wzięło też udział dwóch zawodników z naszego województwa.

Siłaczom z Opolszczyzny poszło jednak znacznie gorzej niż Czajkowskiemu. Patryk Przybyła z Kamionka ukończył bowiem rywalizację na 7. pozycji, a Marcin Oleksy z Opola zajął ostatnie, 10. miejsce.

Obok nich, w imprezie wystartowali również przedstawiciele kilku innych krajów, między innymi Austrii, Słowacji czy Mołdawii. Łącznie swoje możliwości zaprezentowało 10 uczestników.

Mierzyli oni się ze sobą w sześciu konkurencjach, takich jak: przeciąganie tira, przerzucanie kamiennych kul czy popularny "zegar".

Oprócz wymiaru sportowego, zmagania strongmanów miały także wymiar charytatywny. W jego trakcie zbierane były bowiem pieniądze na leczenie dla 2,5-letniego Dawidka, który potrzebuje skomplikowanej operacji serca i płuc, możliwej do przeprowadzenia jedynie w Stanach Zjednoczonych.