Opolska Marka Jeździecka po raz trzeci. Organizatorzy...

  Opolska Marka Jeździecka po raz trzeci. Organizatorzy zawodów konnych na Opolszczyźnie przedstawili harmonogram na 2018 rok

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  40 imprez zaplanowano w tym roku w opolskich ośrodkach, w tym kilka pod szyldem Opolskiej Marki Jeździeckiej. - W sumie to około 120 - 130 dni zawodów - mówił Andrzej Sałacki z LKJ Lewada w Zakrzowie.
  Organizatorami imprez firmowanych szyldem Opolskiej Marki Jeździeckiej są LKJ Lewada w Zakrzowie, KJ Osadkowski w Jakubowicach pod Namysłowem i KJ Moszna.

  Jak mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele klubów i Opolskiego Związku Jeździeckiego na Opolszczyźnie odbędą się w tym roku zawody różnych szczebli, w tym ogólnopolskie i międzynarodowe, w różnych dyscyplinach jeździeckich.


  Międzynarodową imprezę w skokach przez przeszkody Silesia Equestrian w Jakubowicach zaplanowano od 4 do 15 lipca. W dniach 17-22 lipca odbędzie się finał ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w Mosznej (w trzech dyscyplinach).

  W sierpniu w Jakubowicach zorganizowane zostaną mistrzostwa Polski, we wrześniu w Mosznej odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, a w Jakubowicach w tym samym miesiącu zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. W październiku w Zakrzowie zostaną zorganizowane międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe.

  Członek zarządu województwa Antoni Konopka przypomniał, że pomysł OMJ zrodził się przed trzema laty, kiedy okazało się, że w naszym regionie odbywa się wiele „konnych” imprez sportowych znaczącej rangi. - W tym roku przeznaczyliśmy na wsparcie organizacji tych imprez 40 tys. zł. Trzeba pamiętać, że jeździectwo to nie tylko sport, ale też gałąź gospodarki, dzięki której mamy miejsca pracy. Wyliczono, że 4-5 koni generuje jedno miejsce pracy - mówił Konopka i zapowiedział, że trwają prace nad utworzeniem na terenie województwa Opolskiego Szlaku Konnego, który ma promować rekreację konną.  1 »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Festiwal Książki już za 2 miesiące w Opolu!

  Festiwal Książki już za 2 miesiące w Opolu!

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?