Trzy medale w dorobku naszych lekkoatletów

Wojciech Theiner zdobył srebrny medal w skoku wzwyż.
Wojciech Theiner zdobył srebrny medal w skoku wzwyż. Oliwer Kubus
Dziewięcioro reprezentantów Opolszczyzny startowało na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu.

Największe powody do radości miała 20-letnia Katarzyna Siewruk (AZS Politechnika Opole), która zdobyła brąz w biegu na 60 metrów przez płotki. W eliminacjach ze swojego najlepszego wyniku w karierze „urwała” 0,12 sek., a w finale kolejnych 0,07 sek., ustanawiając rekord życiowy na poziomie 8,46 sek. Taki sam czas w finale miała też czwarta Katarzyna Hyjek (AZS Wrocław) i o tym, że opolanka była lepsza zadecydował fotofinisz. Wygrała Karolina Kołeczek (Wisła Sandomierz; 8,12 sek.), a druga była Ewa Ochoc­ka (AZS Wrocław (8,39 sek.).

Srebrny medal w skoku wzwyż wywalczył od niedawna reprezentujący klub z Opola Wojciech Theiner. Jego rezultat 219 cm to jednak jak na jego możliwości nie jest dużo. Zwyciężył Sylwester Bednarek (RKS Łódź - 222 cm), a siódmy był inny zawodnik AZS-u Politechniki - Konrad Owczarek (208 cm).

Trzeci medal zdobyła Barbara Niewiedział (MGOKSiR Korfantów). Mistrzyni Paraolimpiady i medalistka mistrzostw świata niepełnosprawnych była 3. na dystansie 3000 metrów z rekordem życiowym 9.22,40. Zaledwie o 0,03 sek. przegrała na finiszu z Pauliną Kaczyńską (Pomorze Stargard). Wygrała zdecydowanie Renata Pliś (Maraton Świnoujście - 8.56,35). Niewiedział była ponadto 4. na dystansie o połowę krótszym.

Zawiedziona była pewnie kandydatka do medalu w pchnięciu kulą - Anna Wloka (AZS Politechnika Opole). Zajęła 5. miejsce ze słabym jak nią wynikiem 15,69 m, a co więcej trzy ostatnie próby miała spalone.

Zadowoleni mogą być za to inni reprezentanci naszego uczelnianego klubu. Mający 19-lat Jacek Chochorowski w siedmioboju zajął 4. miejsce (4689 pkt). Do podium mu zabrakło sporo, bo ponad 250 pkt, ale aż w sześciu konkurencjach bił rekordy życiowe. Paulina Wal była piąta w skoku wzwyż z rekordem życiowym 179 cm. Jako szósty trójskok ukończył Patryk Komar, też z „życiówką” - 14,94 m. Dobry czas 8,03 sek. dał Michałowi Kuli 7. miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki.

Warto dodać, że brązowy medal w pięcioboju wywalczyła pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Paulina Ligarska (SKLA Sopot).