Brawa dla naszych specjalistów od brazylijskiego Jiu-Jitsu

Trener i zawodnik Forca Brava Opole Leszek Jaremkowski (w środku) zdobył złoty medal w kat. 85 kg wśród posiadaczy czarnych pasów. archiwum klubu Forca Brava Opole
Na mistrzostwach Polski w formule NO GI udało się zdobyć sześć medali.

Impreza w leżącej koło Poznania miejscowości Luboń zgromadziła na starcie aż 1080 uczestników. Wpływ na tak ogromną liczbę miał fakt, że rywalizowano w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, a także z podziałem na stopień zaawansowania (oznaczany kolorami pasów).

Bardzo zadowoleni z wyjazdu wracali reprezentanci klubu Forca Brava Opole, którzy wywalczyli cztery medale. Złoty w kat. do 85 kg w czarnych pasach zdobył trener i zawodnik tego klubu Leszek Jaremkowski. Dwa razy na podium stawał Adam Florek (w dwóch różnych kategoriach wiekowych) walczący w wadze do 97 kg wśród posiadaczy niebieskich pasów. Zdobyl złoto w kategorii masters i brąz w adult. Ponadto brązowy medal wywalczył Artur Pałka (kat. 97 kg, pasy purpurowe).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego występu - przyznał trener Jaremkowski. - Potwierdziliśmy, że należymy do krajowej czołówki i godnie reprezentujemy Opole na różnych imprezach. Cięzko trenujemy, żeby tak było. Świetnie walczył też na mistrzostwach Michał Malcher. W jego kategorii startowało ponad 50 zawodnikow i droga do podium była bardzo trudna. Michał pokonał czterech rywali, ale kolejną walkę przegrał i nie zdobył choćby brązowego medalu. Na imprezie startowało jeszcze dwóch naszych zawodników: Wojciech Starzec i Tomasz Marcinów, którym również nie udało się zdobyć medalu.

Złoty medal wywalczył jeszcze Michał Polak z klubu Lutadores Kluczbork w wadze do 67,5 kg wśród posiadaczy białych pasów. Brązowy medal w białych pasach natomiast zdobyła Julia Sowada (Lutadores Opole) w kat. do 56,5 kg.