Zapasy. Cztery złota olimpijskie i nominacje na Mistrzostwa Europy

Medaliści z Orła Namysłów
Medaliści z Orła Namysłów Klubowe
W Solcu Kujawskim odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych do lat 17 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

W imprezie wystartowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki w tej grupie wiekowej w kraju, a była ona poprzedzona ogólnopolskimi eliminacjami. Do finałów zakwalifikowało się w sumie 160 zawodników i 140 zawodniczek, a wśród nich trzech chłopców i dwie dziewczyny z Orła Namysłów. Byli oni jedynymi przedstawicielami województwa opolskiego.

Start naszych zapaśników wypadł rewelacyjnie i do Namysłowa przywieźli cztery złote medale. W grupie dziewcząt złoto zdobyły: Alicja Czyżowicz w kategorii 52 kg (w finale 8-0 na punkty pokonała zawodniczkę Unii Racibórz Natalię Duksę) oraz Ewelina Ciunek w kategorii 65 kg (w niespełna pół minuty położyła na plecy swoją rywalkę Oktawię Skraińską z Sokoła Lublin).

W grupie chłopców złoty medal zdobył będący w wysokiej dyspozycji od początku roku Wiktor Lejczak (63 kg), który w finale pokonał na punkty 8-zawodnika Slavii Ruda Śląska Dawida Strzałkę. Na najwyższym stopniu podium stanął także Paweł Malicki (69 kg), który 6-0 zwyciężył Wiktora Chwieja, reprezentanta Suplesu Kraśnik.
Trzeci nasz zawodnik Jakub Makuch (50 kg ) był bliski zdobycia brązowego medalu, ale ostatecznie po dobrych walkach zajął 8. miejsce. Makuch był jednak najmłodszy w ekipie, przed nim jeszcze dwa lata startów w tej grupie wiekowej i w przyszłym roku zapewne będzie zdobywał medale.

W klasyfikacji drużynowej na 60 klubów z całej Polski i 300 zawodników oraz zawodniczek w stylu wolnym namysłowianie zajęli 5. miejsce z 22 punktami do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Z kolei wśród kobiet Orzeł był ósmy z 18 pkt.

Czyżowicz, Ciunek, Makuch i Lejczak złotymi medalami przypieczętowali swoje nominacje na sierpniowe Mistrzostwa Europy kadetów i kadetek do lat 17, które odbędą się Serbii. Trenerami zawodników i zawodniczek w klubie są Krzysztof Pawlak, Marcin Marcinkiewicz, Kazimierz Szelągiewicz, Dariusz Stępień oraz Patryk Dworczyk.