Krystian Brzozowski walczył na Igrzyskach Wojskowych

Krystian Brzozowski (z lewej) przegrał walkę o brązowy medal.
Krystian Brzozowski (z lewej) przegrał walkę o brązowy medal. Klubowe
Zapaśnik Orła namysłów zajął 5. miejsce w stylu wolnym w kategorii 74 kg.

Brzozowski jest jednym ze 125 polskich zawodników - żołnierzy, którzy rywalizują w zawodach rozgrywanych po raz szósty w historii, tym razem w południowokoreańskim Mungyeong. Na czele naszej ekipy znaleźli się: Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Marcin Lewandowski i Angelika Cichocka (800 m), Artur Noga (110 m ppł), Henryk Szost (maraton), Aleksandra Socha-Szelagowski, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Sylwia Gruchała-Bączek i Radosław Zawrotniak (szermierka), czy Damian Janikowski (zapasy).

Brzozowski wystąpił w kategorii 74 kg i pierwsze rundy przechodził bardzo pewnie. Zmagania rozpoczął od wygranej z Hindusem Pardeepem Pardeepem 3-1 (10-6), następnie pokonał Egipcjanina Abdou Ahmeda 3-1 (16-11), by w ćwierćfinale przez położenie na łopatki przegrać z Rosjaninem Chetikiem Cabołowem 0-5 (0-2), który został ostatecznie złotym medalistą. Namysłowianin szansę dostał za to w repasażach. Przez przewagę techniczną zwyciężył Mongoła Byambadorja Bat Erdene 4-0 (10-0), a w walce o brąz uległ Irańczykowi Ezzatollahowi Akbarizarinkolaeiemu 1-3 (2-7). Srebro wywalczył Niemiec Georg Harth, a drugi brązowy medal aktualny mistrz świata wojskowych - Gałymżan Userbajew (Kazachstan).

Co ciekawe przed rokiem w amerykańskiej bazie wojskowej McGuire-Dix-Lakehurst Brzozowski zdobył brązowy medal mistrzostw świata, podobnie jak jego klubowy kolega Marcinkiewicz, który sposobi się w Mungyeong do swojego startu. Brązowy medalista niedawnych Igrzysk Europejskich wystąpi w kat. 86 kg.

W igrzyskach miał też wystąpić drugi z namysłowian Radosław Marcinkiewicz. Brązowy medalista Igrzysk Europejskich w kategorii 86 kg, nie przystąpił jednak do rywalizacji . Nasz zapaśnik rozchorował się już po przylocie i nie był w stanie wyjść na matę.