Opolanka w mundurze piąta w Polsce

Teresa Uciechowska-Ruzik.
Teresa Uciechowska-Ruzik. Piotr Uciechowski
Teresa Uciechowska-Ruzik startowała w mistrzostwach Polski służb mundurowych w crossie podczas 19. Biegu o Nóż Komandosa.

Bieg w Lublińcu - Kokotku odbywał się w pełnym uniformie ćwiczebnym, a Uciechowska-Ruzik zajęła dobre 5. miejsce w klasyfikacji kobiet w biegu na dystansie 5,5 km. Nasza biegaczka równocześnie zwyciężyła w kategorii "Dowództwa Garnizonu Warszawa".

Był to jej kolejny sukces w zawodach wojskowych (od początku roku pracuje w zawodowej służbie Wojska Polskiego w jednostce w Opolu). W wojskowych mistrzostwach Polski w tym roku zajęła m.in. 10. miejsce w biegach przełajowych we Wrocławiu, oraz 4. miejsce w biegu Półmaratońskim w Pile. Jest też aktualną mistrzynią województwa opolskiego w półmaratonie. który to tytuł wywalczyła w maju podczas 5. Maratonu Opolskiego.

Na dystansie 21,0975 km uzyskała bardzo dobry rekord życiowy – 1.27,46 godz. i zwyciężyła w mistrzostwach "Dowództwa Garnizonu Warszawa" podczas jubileuszowego 10. Półmaratonu Warszawskiego, zajmując w klasyfikacji generalnej kobiet 18. miejsce wśród 2957 kończących bieg zawodniczek.

Materiał oryginalny: Opolanka w mundurze piąta w Polsce - Nowa Trybuna Opolska