Barbara Niewiedział z dwoma tytułami mistrzyni świata

Barbara Niewiedział
Barbara Niewiedział Archiwum
Dwukrotna mistrzyni igrzysk paraolimpijskich wygrała na 1500 i 800 metrów podczas zawodów w Katarze, gdzie poprawiła rekord mistrzostw.

Na kolejnej już imprezie biegaczka średniodystansowa z Korfantowa dostarczyła nam wielkich emocji. W stolicy Kataru Dausze zawodniczka MGOKSiR-u stoczyła pasjonującą walkę na dystansie 1500 i 800 metrów w kategorii T20. Na tym dłuższym dystansie tak jak na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 i rok później na Mistrzostwach Świata Polki sięgnęły po dublet.

34-letnia Niewiedział wygrała pewnie i to z nowym rekordem mistrzostw, który wynosi obecnie - 4.28,58 min. Druga była inna z Polek - Arleta Meloch (4.34,05), a trzecia Ukrainka Ludmiła Danylina (4.37,27).

Po triumfie na 1500 metrów Opolanka okazała się też najlepsza na 800 metrów. Polka pokonała dystans dwóch okrążeń w czasie 2.22,09, sięgając tym samym po siódmy dla naszej reprezentacji złoty medal. Drugą zawodniczkę, Marię Kolcową z Rosji, pokonała o 2 sekundy i 29 setnych. Trzecia była Shirley Kerkhove z Holandii (2.24,81).