Kucharski zakończył udany dla siebie sezon

Jakub Kucharski
Jakub Kucharski Hawi Racing Team
Jakub Kucharski z opolskiego Hawi Racing Team startował w ostatniej rundzie Mistrzostw Europy w enduro w niemieckim Woltersdorf.

Mijający rok był dla naszego utalentowanego motocyklisty bardzo udany. Choć jest jeszcze juniorem to wywalczył wicemistrzostwo Polski w seniorskiej klasie E1 oraz wicemistrzowski tytuł w klasyfikacji zespołów sponsorskich z kolegami z Hawi Racing Team. Dobre występy na krajowych trasach zaowocowały powołaniem do kadry narodowej.

Także w jej barwach Kucharski spisywał się bardzo dobrze i był w efekcie mocnym punktem polskiego teamu podczas „Sześciodniówki” w Koszycach oraz startował w całym cyklu Mistrzostw Europy. Sukcesu w tej ostatniej imprezie nie zanotował, ale z pewnością w konfrontacji z najlepszymi wiele się nauczył i nabrał doświadczenia. Nasz zawodnik rozważa jeszcze start w polskiej rundzie Mistrzostw Świata w superenduro, która odbędzie się w łódzkiej Ergo Arenie 5 grudnia.

Kucharski w finałowej rundzie ME w Niemczech znalazł się w gronie 134 uczestników, którzy rywalizowali z podziałem na klasy. Wszyscy na początek zaliczyli prolog. Już po zmroku startowali parami i mieli do przejechania trasę z dużą liczbą rozmaitych przeszkód, znanych z super­enduro. W tym nietypowym wyścigu Kucharski uplasował się na dobrej 41. pozycji.

W pierwszym dniu rywalizacji już na mistrzowskiej trasie w klasie Junior E1 nasz zawodnik uplasował się na 11. pozycji wśród 17 zawodników. Drugi dzień okazał się dla niego pechowy, gdyż nie ukończył wyścigu i nie został sklasyfikowany.
Jakub Kucharski w tym roku sięgnął po dwa srebrne medale MP.