Nocny Super OES wygrali Stasiakowie

Automobilklub Opolski
41 załóg wystartowało w 3. Nocnym Super OES-ie Polska Nowa Wieś, który zainaugurował rajdowy sezon na Opolszczyźnie.

Zawodnicy mieli do pokonania próbę sprawnościową (1,5 km), którą trzeba było przejechać trzykrotnie. Była to próba szybka, ale też wymagająca techniki. Od początku klasą dla siebie był ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Stasiak pilotowany przez Damiana Stasiaka w Subaru Imprezie. Załoga z Kluczborka wygrała pierwszy przejazd, a na dwóch kolejnych jako jedyna uzyskała czas poniżej 80 sekund. Dzięki temu triumfowała.

Znakomity drugi przejazd dał 2. miejsce w klasyfikacji generalnej aktualnym wicemistrzom cyklu „Kierowca Roku Opolszczyzny” Mariuszowi Zmudzie i Marii Małek (Subaru Impreza), a na trzecim stopniu podium stanął Marek Szpunar (BMW E36). Cała trójka otwierała kolejność w klasie 5 (pow. 2000 cm3).

W klasie 4 (do 2000 cm3) najlepsi okazali się Michał Kostęski i Jan Pydych w Renault Clio, którzy w generalce zajęli 4. miejsce. Niecałą sekundę za zwycięzcami klasy uplasowali się Paweł Wójcik i Grzegorz Hamuda w Citroenie C4, a 3. miejsce zajęli Tomasz Kurowski i Krzysztof Kręcidło (Opel Astra). Klasę 3 (do 1600 cm3) zdominowały samochody francuskie. Najlepsi okazali się Karol Bobrowicz i Jolanta Bialik jadący Peugeotem 106, wyprzedzając Łukasza Gołąba w Citroenie Saxo oraz Kamila Mączkę i Piotra Lewczyńskiego (Peugeot 106).

W najliczniejszej klasie 2 (do 1400 cm3) najlepsi okazali się Łukasz Semik i Katarzyna Gunia (Fiat Seicento), którzy zajęli wysokie 7. miejsce w „gene­ralce”. Za nimi była załoga Radosław Woźnica/Jakub Kwoka w Suzuki Swift oraz Tomasz Kunecki/Dominik Ryś (Honda Civic). W klasie 1 (do 1150 cm3) Daniel Kureczko (Daewoo Tico) wyprzedził Mirosława Golańs­kiego (Fiat 126p). W klasie „gość” i zawodników licencjonowanych najlepsi byli mistrzowie KRO z 2014 roku - Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny w Renault Clio.