Berland Komprachcice wygrał po ciężkim boju

Markus Przywara (w białej koszulce) zdobył dwie bramki dla naszej drużyny
Markus Przywara (w białej koszulce) zdobył dwie bramki dla naszej drużyny Sławomir Jakubowski
Wygrana przyszła naszej ekipie z najwyższym trudem.

Przyjezdni pomimo niezbyt eksponowanej pozycji w ligowej tabeli okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie i do końca spotkania byli co najmniej równorzędnym rywalem dla naszego zespołu. Wyrównał w 6 min Markus Przywara, który okazał się później bohaterem spotkania. – Akurat znalazłem się w tym miejscu, w którym miałem być – zaznaczał Przywara. – Andrzej Sapa uderzał na bramkę, a piłka po rykoszecie trafiła do mnie. Pozostało jedynie dopełnić formalności.

W tej części gry trzema doskonałymi interwencjami popisał się Lech. Każda z tych sytuacji mogła zakończyć się golem, a tak na przerwę miejscowi schodzili mając przewagę jednej bramki.
Gdy goście doprowadzili do wyrównania w 23 min, trudno było wyrokować, kto ostatecznie okaże się zwycięzcą niedzielnej potyczki.
W 32 min szczęście ponownie uśmiechnęło się do Przywary. – Po mocnym uderzeniu Michała Zbocha bramkarz odbił piłkę w bok – opisywał Przywara. – Dobiegłem jako pierwszy i strzeliłem mu między nogami. Dzisiaj piłka mnie szukała. Za każdym razem byłem tam, gdzie powinienem być.
Przyjezdni nie poddali się i mieli jeszcze sytuacje do zmiany wyniku. Na szczęście mylili się w decydujących momentach i trzy punkty zostały w Komprachcicach.

Berland Komprachcice – ATA Dąbrowa Górnicza 3-2 (2-1)
0-1Skórski – 1., 1-1 Przywara – 6., 2-1 Mika – 12., 2-2 Taraszkowski – 23., 3-2 Przywara – 32.

Berland: Lech – Mika, Nesterów, Sapa, Zyla – Gawin, Kilian, Przywara, Wochna, Wedler, Zboch. Trener Dariusz Lubczyński