Szermierze Startu Opole mieli dwie szanse na medal

Klubowe
Pracowicie spędzali ferie młodzi szpadziści Startu Opole. W pierwszym tygodniu mieli zgrupowanie, które zwieńczył mistrzowski start. Zakończył się 4. miejscem.

We Wrocławiu podopieczni trenera Czesława Wojciechowskiego rywalizowali w mistrzostwach Polski juniorów. Po niepowodzeniach w zmaganiach indywidualnych (najlepszy z opolan Michał Rachwalik zajął 31. lokatę) szpadziści Startu odnieśli duży sukces w turnieju drużynowym, zdobywając miano czwartej drużyny kraju.

Postarali się o to w składzie: Paweł Boroń, Michał Rachwalik i Filip Ralko. W pierwszym starciu opolanie sprawili dużą niespodziankę eliminując faworyzowaną drużynę Kolejarza Wrocław 45-40. Następnie w meczu ćwierćfinałowym okazali się lepsi od zespołu Gryfa Mielec zwyciężając 45-32. Półfinałowi przeciwnicy ze Szpady Wrocław okazali się jednak zbyt mocni i pokonali naszych juniorów 45-29.

W spotkaniu o brązowe medale również górą byli rywale. Tym razem Górnik Radlin wygrał ze Startem Opole 45-28. Choć zabrakło medalu, to awans do czołowej „czwórki” mistrzostw należy uznać za duże osiągnięcie opolan, wśród których tylko jeden jest juniorem, a pozostali to jeszcze zawodnicy młodszej kategorii wiekowej.