1 liga koszykówki. Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 98:100. Pogoń przerwała fatalną passę porażek. Kolejnym rywalem będzie Astoria Bydgoszcz

Jarosław Staśkiewicz
Tomasz Prostak (z piłką) zdobył dla Pogoni 34 punkty.
Tomasz Prostak (z piłką) zdobył dla Pogoni 34 punkty. Oliwer Kubus
Prudniczanie wreszcie poprawili skuteczność i wygrali, przerywając passę sześciu porażek z rzędu. Świetne zawody we Wrocławiu rozegrał Tomasz Prostak, który zdobył 34 punkty.

Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 98:100 (30:27, 22:23, 18:21, 28:29)
Śląsk: Musiał 12 (2x3), Ratajczak, Bluma 11 (1x3), Michałek, Grzeliński 23 (4x3) - Kutta 2, Żeleźniak 11 (2x3), Pławucki 26 (3x3), Dziewa 13 (1x3), Stawiak. Trener Radosław Hyży.
Pogoń: Bogdanowicz 10 (1x3), Mordzak 20 (2x3), Garwol 3 (1x3), Prostak 34 (6x3), Nowerski 6 - Krawczyk 9 (2x3), Malitka 7 (1x3), Czyżewski, Strzelecki 11. Trener Tomasz Michalak.

Pogoń zaledwie raz w tym sezonie zdobyła ponad 90 punktów w meczu i nic dziwnego, że trener Tomasz Michalak nie był zadowolony ze skuteczności swoich zawodników. Ostatni mecz w Łańcucie był pod tym względem nieco lepszy, a w środę prudniczanie wreszcie zaczęli trafiać seriami.

Wprawdzie po siedmiu minutach gospodarze prowadzili 25:12 i można było spodziewać się kolejnej porażki, ale zawodnicy Pogoni nie odpuścili i szybko zaczęli niwelować straty. Najpierw trafiał Grzegorz Mordzak, a w końcówce kwarty Rafał Malitka i Jakub Krawczyk dołożyli po „trójce” i mecz zaczął się od nowa.

W drugiej kwarcie swój popis rozpoczął Tomasz Prostak, były gracz Śląska, który był pierwszoplanową postacią na boisku. Nie tylko trafiał z za trzy punkty (w całym meczu rzucił sześć „trójek” przy skuteczności 67 proc.), ale też notował przechwyty i asysty (po cztery).

W efekcie to Pogoń prowadziła już w pewnym momencie 10 punktami. Tym razem Śląsk szybko odrobił straty i odtąd mecz się wyrównał.

Decydujący moment miał miejsce w ostatniej kwarcie, gdy na niespełna 7 minut przed końcem meczu gospodarze objęli 8-punktowe prowadzenie. Trener Michalak poprosił o przerwę na żądanie, a jego gracze świetnie zareagowali i w ciągu trzech minut zanotowali serię czterech „trójek”, która pozwoliła powrocić im do gry.

Wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali doświadczeni gracze z Prudnika: zwycięskiego kosza zdobył Prostak, a ostatnią akcję Śląska przerwał Paweł Bogdanowicz.

Po tym zwycięstwie Pogoń jest w tabeli 13, ale do ósmej pozycji traci tylko dwa punkty. W sobotę nasz zespół podejmuje Astorię Bydgoszcz (początek meczu o 17.30).

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!