Pogoń Prudnik przegrała z AZS-em Poznań 68-91

  Pogoń Prudnik przegrała z AZS-em Poznań 68-91

  fot. Marcin Matkowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Gospodarze sukces zawdzięczają przede wszystkim dobrej postawie na tablicach. Zespół ze stolicy Wielkopolski w całym meczu miał 45 zbiórek przy 29 prudniczan.
  Marcin Łakis pięć razy trafił zza linii 6,25 m.

  Marcin Łakis pięć razy trafił zza linii 6,25 m. ©fot. Marcin Matkowski

  Protokół

  Protokół


  AZS Poznań - Pogoń Prudnik 91:68 (22:18, 18:15, 26:14, 25:21)
  Pogoń: Kucia 4, Madziar 15 (1x3), Suprun 11 (1x3), Oleksy, T. Łakis 2, M. Łakis 15 (5x3), Janikowski 6 (1x3), Trytek 6, Kubiak 2, Stalicki 7. Trener Tomasz Michalak.  W miarę wyrównaną walkę w tym meczu nawiązaliśmy w pierwszej i drugiej kwarcie - tłumaczył szkoleniowiec Pogoni Tomasz Michalak. - W trzeciej odsłonie rywale zaczęli grać bardzo agresywnie w obronie i wyraźnie nam odskoczyli.

  Gospodarze sukces zawdzięczają przede wszystkim dobrej postawie na tablicach. Zespół ze stolicy Wielkopolski w całym meczu miał 45 zbiórek przy 29 prudniczan. Jeśli do tego dodamy, że gospodarze mieli wysoki procent skuteczności w rzutach za dwa punkty (66 procent), trudno było myśleć o ich pokonaniu.

  - Przeciwnicy wygrali jak najbardziej zasłużenie - oceniał trener Michalak. - Byli od nas agresywniejsi i dodatkowo mocniejsi fizycznie. W Poznaniu ciężko się gra z jeszcze jednego powodu. Jest tam specyficzna mała hala, na której drużyna AZS-u czuje się znakomicie.

  Prudniczanie nie mogąc sobie poradzić z twardą defensywą rywali popełniali za dużo strat (26 w całym meczu). Porażka Pogoni mogła być wyższa, ale gospodarze mieli jeden słaby element - nie trafiali rzutów za trzy punkty. Na 21 ich prób skuteczne były zaledwie trzy. Konsekwentnie powiększali jednak przewagę.

  - Na każdy mecz wychodzimy z myślą o zwycięstwie, ale w tym spotkaniu nie mieliśmy zbyt wielu argumentów - podsumował szkoleniowiec naszej drużyny. - Punktów musimy szukać z teoretycznie łatwiejszymi rywalami.

  Pogoń zajmuje miejsce w środku tabeli i wydaje się, że przy obecnym potencjale takie powinien zachować do końca sezonu. Z drugiej strony zespół, w którym coraz większą rolę odgrywają młodzi zawodnicy, z meczu na mecz powinien spisywać się lepiej.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  Od pomysłu do biznesu

  Od pomysłu do biznesu

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!