2 liga piłkarska. Wysoka porażka MKS-u Kluczbork

Trener MKS-u Andrzej Konwiński ma o czym myśleć po meczu z Siarką.
Trener MKS-u Andrzej Konwiński ma o czym myśleć po meczu z Siarką. Oliwer Kubus
Biało-niebiescy przegrali w Tarnobrzegu z Siarką 0-4 i spadli na przedostatnie 17. miejsce w tabeli.

- Po tym meczu już musimy sobie powiedzieć, że skończył się okres ochronny i tłumaczenie, że mamy nowy zespół - stwierdził rozgoryczony szkoleniowiec MKS-u Andrzej Konwiński. - Boli zwłaszcza to, że w pierwszej połowie myślami byliśmy gdzieś daleko. Siarka grała, a my statystowaliśmy.

Zespół z Kluczborka został sprawnie wypunktowany przez gospodarzy. Co z tego, że był dłużej przy piłce, skoro skończyło się wysoką porażką. Gdyby nie indolencja tarnobrzeżan w końcówce, to bagaż straconych bramek byłby jeszcze pokaźniejszy.

To jednak MKS mógł pierwszy zdobyć gola w 5. min. Lucjan Zieliński spudłował jednak z 15 metrów po podaniu od Tomasza Górkiewicza. W 17. min miejscowi objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego z 25 metrów uderzał Jakub Księżniakiewicz, a z łatwym wydawało się strzałem nie poradził sobie bramkarz Kacper Majchrowski. Nie dotrwał on zresztą nawet do przerwy. W jednym ze starć upadł na plecy i ból był zbyt duży. Z boiska schodził przy wyniku 2-0. W 25. min Dawid Kubowicz zamknął akcję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i z bliska skierował głową futbolówkę do siatki. Dobrą okazję do zdobycia kontaktowego gola jeszcze w pierwszej połowie miał Dominik Kościelniak, ale spudłował.

Po przerwie losy meczu były niewiadomą do 73. min. Wtedy Mateusz Janeczko zdobył trzeciego gola i stało się jasne, że Siarka wygra. Potem miała ona jeszcze kilka świetnych okazji. Wykorzystała tylko jedną. W 81. min wynik ustalił Kamil Radulj.

Siarka Tarnobrzeg - MKS Kluczbork 4-0 (2-0)

1-0 Księżniakiewicz - 17., 2-0 Kubowicz - 25., 3-0 Janeczko - 73., 4-0 Radulj - 81.
Siarka: Dybowski - Grzesik, Kubowicz, Księżniakiewicz, Witasik, Dawidowicz (70. Witkowski) - Janeczko (76. Radulj), Płatek, Czyżycki, Broź (83. Głaz) - Ropski (60. Mikita). Trener Włodzimierz Gąsior.
MKS: Majchrowski (42. Kleemann) - Górkiewicz, Gierak, Brodziński, Rakowski (46. Niemczyk) - Kościelniak, Deja, Glanowski, Fedota (46. Baraniak), Zieliński (46. Reisch) - Warchoł. Trener Andrzej Konwiński.
Sędziował Piotr Łęgosz (Włocławek). Żółte kartki: Witasik, Dawidowicz - Rakowski, Zieliński. Widzów 600.

Zobacz: Magazyn sportowy 24

Źródło: vivi24/x-news