3 liga piłkarska. Polonia Głubczyce nie sprostała KS-owi Polkowice

Piotr Jamuła zdobył jedną z bramek dla Polonii.
Piotr Jamuła zdobył jedną z bramek dla Polonii. Oliwer Kubus
Polonia Głubczyce przegrała u siebie 2-4 w meczu 21. kolejki.

Choć nasza drużyna w większości ligowych starć boleśnie przekonuje się o różnicy dzielącej ją od pozostałych ekip, w Wielką Sobotę miała jedno z najtrudniejszych zadań w sezonie. Gościła bowiem zespół liczący się w walce o awans do 2 ligi.

Piłkarze z Polkowic nie mieli problemów z udowodnieniem swojej wyższości, zapewniając sobie triumf już praktycznie po 45 minutach. W pierwszej połowie zdobyli aż trzy gole.

- Rywale byli do bólu skuteczni - podsumowywał Wojciech Lasota, trener Polonii. - Właściwie każdy ich celny strzał kończył się golem, co ustawiło cały mecz. W drugiej odsłonie nie mieliśmy już nic do stracenia i spisaliśmy się dużo lepiej.

Najlepszym dowodem poprawy poczynań zawodników z Głubczyc są dwie bramki, jakie udało im się strzelić po przerwie. Trafienia autorstwa Szymona Greka oraz Piotra Jamuły punktów jednak nie dały. Nasz beniaminek zanotował już 17. porażkę w sezonie.

Polonia Głubczyce - KS Polkowice 2-4 (0-3)
Bramki: 0-1 Karmelita - 3., 0-2 Radzimski - 21., 0-3 Kobiela - 41., 1-3 Grek - 46., 1-4 Karmelita - 68., 2-4 Jamuła - 71.
Polonia: Górecki - Sobczyński, Lechowicz, Fedorowicz, Lenartowicz - Jamuła, Elton (90. Zawadzki), Czarnecki (46. Pawlus), Wanat - Grek (75. Rudnik), Bawoł. Trener Wojciech Lasota.
Polkowice: Primel - Magdziak (69 . Azikiewicz), Kowalski-Haberek, Ostrowski, Zawadzki (49. Ziemniak) - Kobiela, Galas, Karmelita, Radziemski (77. Surożyński) - Bednarski, Bancewicz (66. Konefał). Trener Enkeleid Dobi.
Żółte kartki: Lenartowicz, Sobczyński, Jamuła - Zawadzki, Kobiela, Bednarski.