4 liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - Swornica Czarnowąsy...

  4 liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - Swornica Czarnowąsy 1-0

  Łukasz Baliński

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W meczu dwóch drużyn aspirujących do najwyższych lokat górą zespół spod Namysłowa. Zwycięstwo zapewnił rezerwowy młodzieżowiec Kamil Lewandowski.
  Radosław Mikulski był motorem napędowym akcji Agroplonu

  Radosław Mikulski był motorem napędowym akcji Agroplonu ©Sławomir Jakubowski

  - Patrząc przez pryzmat całego meczu to raczej nasze zwycięstwo jest zasłużone, bo o ile w drugiej połowie gra była wyrównana, o tyle w pierwszej przeważaliśmy - podkreślał szkoleniowiec triumfatorów Andrzej Moskal, choć też przyznawał, że nawet przy przewadze jego podopiecznych między 1. a 45. minutą, to nie mieli oni klarownej okazji do zdobycia gola.

  Do siatki mogli jednak trafić: Daniel Tistek, jak i Radosław Mikulski. Szczególnie ten pierwszy gdy popędził skrzydłem na bramkę, złamał akcję do środka, ale jego próba została w ostatniej chwili zablokowana.

  Z kolei przyjezdni mieli wówczas problemy z organizacją gry w ataku i stąd właściwie tylko jedna sensowna sytuacja Wojciecha Scisły, który oddał dobry strzał, ale dwa metry przed bramką piłkę wybił dość niespodziewanie obrońca. Po zmianie stron swoje okazje mieli za to m. in. Igor Baban-skyh, Damian Filla i Dominik Franek, ale albo brakowało im precyzji albo dobrze bronił Paweł Kuleszka.

  - Zabrakło nam skuteczności i jakości, a przy straconej bramce zemściło się na nas zgubienie krycia i rywal wykorzystał ten błąd - nie krył Scisło będący grającym trener zespołu „Swory”.

  Przed decydującym ciosem Agroplon dwa razy mógł zdobyć gola po bardzo podobnych akcjach. Najpierw z prawej strony po dalszym słupku minimalnie chybił Mikulski, a zaraz potem po podobnej akcji Przemysław Dubiel przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nie minęło jednak kilka chwil a rajdem popisał się Mikulski, zgrał piłkę wzdłuż bramki, a tam młody Kamil Lewandowski z takim impetem ją wepchnął do siatki, że sam zaraz się w niej znalazł.

  - Nie robimy tragedii z tej porażki - zaznaczał Scisło. - Chcemy się skoncentrować na sobie, bo skład nam się zmienił i też musimy to wszystko na nowo poukładać. Dużo pracy jeszcze przed nami, zanim to wszystko zacznie odpowiednio funkcjonować.

  Agroplon Głuszyna - Swornica Czarnowąsy Opole 1-0 (0-0)
  Bramka: 1-0 Lewandowski - 82.
  Agroplon: Kuleszka - Tistek, Rygiel, Żehaluk, Słupianek (74. Lewandowski) - Surowiak, Gacmaga (62. Dubiel), Sobczak - Wrześniewski (74. Muzyka), Babiarz (81. Sibiński), Mikulski. Trener Andrzej Moskal.
  Swornica: Chodanowicz - Mazurek, Krakowian, Jeleniewski, Czabanowski - Babanskyh, Filla, Franek (85. Pastuszek), Ptak (55. Bednarski) - Scisło (77. Maraszek), Fiks (70. Klimczak). Trener Wojciech Scisło.
  Sędziował Maciej Krzyżowski (Nysa). Żółte kartki: Sobczak - Babanskyh, Fiks. Czerwona kartka: Muzyka - 90. min (brutalny faul).
  Widzów 150.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?