Po spadku w MKS-ie Kluczbork następują duże zmiany kadrowe

  Po spadku w MKS-ie Kluczbork następują duże zmiany kadrowe

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Sagan

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Do gry w 2 lidze zespół MKS-u przystąpi mocno przemeblowany.
  Obrońca Adam Orłowicz (w białym stroju) jest jednym z niewielu piłkarzy MKS-u, który raczej zostanie w klubie.

  Obrońca Adam Orłowicz (w białym stroju) jest jednym z niewielu piłkarzy MKS-u, który raczej zostanie w klubie. ©Oliwer Kubus

  Trzy dni po zakończeniu sezonu, który przyniósł spadek MKS-u z 1 ligi, nie można być pewnym, że jakikolwiek zawodnik zostanie w drużynie. Jest jednak grupa piłkarzy, z którymi działacze i trener Andrzej Kon­wiński widzą nadzieję na porozumienie, a także mają chęć przedłużenia współpracy. Są w niej: Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Kamil Nitkie­wicz, Sebastian Deja, Paweł Kubiak, Michał Kojder, Michał Szewczyk czy kończący leczyć kontuzję kolana Krzysztof Bodziony. Do tego w kadrze znajdą się juniorzy, którzy w końcówce sezonu dostali szansę gry: Jakub Sko­czylas, Kamil Nykiel i Miłosz Mi­chalewski.

  Znacznie dłuższa jest lista ubytków. Już kilkanaście dni temu jasne stało się, że kariery kończą: kapitan Łukasz Gano­wicz i Maciej Kowalczyk, a Rafał Niziołek przenosi się do Odry Opole. W 1-ligowej Stali Mielec najpewniej wyląduje Tomasz Swędrowski. Tam trenerem jest Zbigniew Smółka, u którego "Swędru" debiutował w 2 lidze w MKS-ie wiosną 2012 roku.

  Na boczny tor zostali odstawieni z kolei bramkarz Wojciech Kaczmarek i napastnik Tomasz Chałas, więc było jasne, że odchodzą. Za porozumieniem stron rozwiązany został jeszcze kontrakt z Egipcjaninem Mohamedem Essamem.

  Wiadomo już też, że nie zostaną przedłużone umowy z: bramkarzem Grzegorzem Wnukiem, Bartoszem Brodzińskim, Robertem Tunkiewiczem, Pat­rykiem Gondkiem i Dominikiem Kościelniakiem. Ten pierwszy przymierzany jest do Odry Opole, a Kościelniak też ma zostać na poziomie 1 ligi i grać w ekipie innego beniaminka - Puszczy Niepołomice.


  #TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU
  Do tego wypożyczeni z innych klubów: Maciej Załęcki i Piotr Kwaśniewski muszą do nich wrócić, a ponadto specjalnie nie było woli z obu stron na kontynuowanie współpracy.

  - Kilkanaście tygodni temu obejmując zespół byłem świadomy, że w nowym sezonie będzie on mocno zmieniony pod względem kadrowym - mówi trener Konwiński. - Wierzę, że ci zawodnicy, których chcemy zostaną w klubie i po uzupełnieniach składu będzie on na tyle mocny, że spokojnie poradzi sobie w 2 lidze.

  - W najbliższych dniach będziemy rozmawiać z grupą piłkarzy, których chcemy zatrzymać w klubie o ich warunkach i przedstawimy im też nasze propozycje - tłumaczy prezes MKS-u Wojciech Smolnik. - Po spadku do 2 ligi nasza sytuacja finansowa staje się trudniejsza, bo odpadają pieniądze choćby z praw telewizyjnych i od sponsorów 1 ligi. Nasze propozycje dla zawodników będziemy musieli dostosować do nowych warunków i będą one oczywiście mniej atrakcyjne.

  Piłkarze MKS-u jutro jeszcze mają trening, a potem dostaną ponad dwutygodniowe urlopy. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek 26 czerwca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry