Puchar Tymbarku: Mamy sześciu nowych mistrzów Opolszczyzny

Redakcja
W finałach nie brakowało walki o każdą piłkę.
W finałach nie brakowało walki o każdą piłkę. Archiwum organizatora
Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Brzegu poznaliśmy mistrzów Opolszczyzny turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na najwyższym stopniu podium stanęły ekipy: UKP Gol Opole i LUKS Biała Nyska w kategorii U-8, Football Academy Opole i PSP Łubniany w gronie 10-latków oraz Football Academy Opole i LUKS Biała Nyska kat do 12 lat.

Stadion Miejski w Brzegu był areną dwudniowych finałów wojewódzkich, które poprzedziły eliminacje gminne i powiatowe. W Brzegu do walki o tytułu mistrzów Opolszczyzny w swych kategoriach wiekowych przystąpiło aż 68 drużyn dziewcząt i chłopców.
W najmłodszej kategorii, do lat 8, najlepszy okazał się zespół UKP Gol z Opola, który w finale pokonał 3-0 SP Grodków.
– Chłopcy zasłużyli na pochwały, bo naprawdę potrafią grać w piłkę i pokazali to na boisku. A wcześniej pokazywali to na każdym treningu – podkreślał trener Maciej Michniewicz. – Z miesiąca na miesiąc chłopcy mają coraz większe umiejętności, za którymi coraz częściej idą wyniki.

Jeszcze więcej emocji było w finale dziewczynek, w którym LUKS Biała Nyska dopiero po serii rzutów karnych wygrała z PSP Łubniany. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, a w karnych podopieczne trenera Mirosława Sulika zwyciężyły 3-2.
– Dla takich małych dziewczynek już samo uczestnictwo w tak fajnie zorganizowanym turnieju jest wielkim przeżyciem. A wygrana w nim to już w ogóle coś niesamowitego. Nie zdziwię się, gdy w drodze powrotnej w autokarze dziewczynki zaczną śpiewać różne piosenki z tej wielkiej euforii – nie krył uradowany szkoleniowiec.

Podwójna radość mieli przedstawiciele Football Academy Opole, którzy w gronie chłopców zwyciężyli w kategoriach do lat 10 i 12. W finale kategorii U-10 zespół Football Academy pokonał 2-1 PSP 4 Praszka.
- Chłopcy zasłużyli na ten sukces, ale teraz przed nami dużo pracy, aby jak najlepiej zaprezentować się na tle mistrzów z pozostałych województw – przekonywał trener opolan Michał Jędra.
Natomiast w finale zmagań chłopców do lat 12 ekipa prowadzona przez Pawła Jędrzejewskiego zwyciężyła SP Olesno 4-1.
- To dla nas drugie podejście w finale wojewódzkim tych rozgrywek. Dwa lata temu z tą samą drużyną przegraliśmy wśród 10-latków z Orlikiem Prudnik, czyli dzisiejszym półfinalistą. To pokazuje, że praca idzie w dobrym kierunku – nie ukrywał szkoleniowiec ze stolicy województwa opolskiego.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najwięcej powodów do zadowolenia miały zawodniczki PSP Łubniany. W finale odniosły one zwycięstwo 6-3 nad LUKS Biała Nyska.
Wśród dziewcząt w kategorii U-12 złote medale zasłużenie wywalczyły natomiast piłkarki LUKS Biała Nyska, które w finale wygrały z PSP 9 Kędzierzyn Koźle 3-1.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie od 30.04 do 2.05 w Warszawie. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.
Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się finałem właśnie na poziomie wojewódzkim.