Polska pokonała Szkocję 3:1 w meczu reprezentacji U-15 w Brzegu

Jarosław Staśkiewicz
15-latkowie z obu reprezentacji, póki starczało im sił, grali ofensywnie.
15-latkowie z obu reprezentacji, póki starczało im sił, grali ofensywnie. Roman Baran
Dzisiejsze towarzyskie spotkanie tych drużyn było drugim meczem rozgrywanym w naszym regionie. W środę młodzi Polacy i Szkoci zremisowali 2:2.
Polacy pokonali Szkotów 3- 1.

Polska - Szkocja U-15 w piłce nożnej w Brzegu

Polska - Szkocja 3:1 (1:1)
1:0 Szwed - 3., 1:1 Glen Middleton - 13., 2:1 Praszelik - 51., 3:1 Jastrzembski - 79.

Polska: Barszcz - Pańszczyk (41. Tabiś), Zalewski (68. Sieracki), Walukiewicz, Szwed, Sinior (41. - Jastrzembski), Bargiel (41. Praszelik), Skrzypczak (80. Mydlarz), Gładysz, Stefaniak, Starzycki (62. Jarosz). Trener Robert Wójcik.
Szkocja: McCracken - Maxwell (60. Hutchison), Thomson (77. Rudden), Aitchison, Middleton, Kelly (60. Marku), Henderson (41. Freeman), McLevy (41. Watt), Mayo, Deas, McInroy (70. Church). Trener Scott Gemmill.
Sędziowała: Karolina Radzik (Opole). Żółte kartki: Freeman. Widzów: 2 000.

Mecz, który oglądało około 2 tysięcy kibiców, mógł się podobać, bo 15-latkowie z obu reprezentacji, póki starczało im sił, grali ofensywnie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Udanym dryblingiem przed polem karnym popisał się Jakub Sinior i choć jego prostopadłe podanie Szkoci zdołali zablokować, to do piłki dopadł Mateusz Szwed i trafił do siatki bronionej przez Jona McCrackena.

Goście zrewanżowali się już 10 minut później - najgroźniejszy w szkockim zespole Glen Middleton przedryblował polskich obrońców i i mocno uderzył, a Patryk Barszcz, choć wyczuł intencje rywala, nie zdołał uratować reprezentacji przed stratą golą.

Kilka minut później bramkarz Resovii obronił za to groźny strzał Szkota, a jego efektowna robinsonada była interwencją meczu.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli Polacy. W 51. minucie (drużyny U-15 grają 2 x 40 minut) po rzucie rożnym dla gospodarzy Szkoci wybili piłkę przed pole karne, gdzie znalazł się Mateusz Praszelik. Legionista uderzył z woleja nie do obrony i Polska odzyskała prowadzenie.

Kropkę nad i nasi reprezentanci postawili w 79. minucie: Mateusz Szwed dostał podanie od Mateusza Skrzypczaka, obrócił się, pociągnął kilka metrów, minął rywala i obsłużył Dennisa Jastrzembskiego, a piłkarz berlińskiej Herty pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Warto dodać, że w przerwie meczu prezes OZPN Marek Procyszyn wspólnie z burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem wręczyli złote medale i puchar mistrzom województwa opolskiego trampkarzy, a więc drużyny do lat 15 - Stali Brzeg.