Piłkarki Rolnika po walce odpadły z Pucharu Polski

Klubowe
Piłkarki 1-ligowego zespołu z Głogówka po zaciętym meczu na własnym boisku przegrały 1-4 AZS-em PWSZ Wałbrzych. Dwie bramki dla rywalek zdobyła Opolanka Agata Sobkowicz.

Spotkanie pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym Rolniczki zaczęły bez respektu dla przedstawiciela ekstraklasy, aktualnie zajmującego 4. miejsce AZS-u. Rywalki zaczęły mecz w najsilniejszym zestawieniu, ale to nasze przeprowadziły kilka składnych akcji i zagroziły bramkarce reprezentacji Polski - Antończyk. Niestety zabrakło gola, gdyż rywalka skutecznie obroniła strzał Sotor, a Hadelko trafiła w słupek.

Zabrakło trochę szczęścia, a dodatkowo w 16. min gola zdobyły przyjezdne, a precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Brzeska. Po pół godziny gry było już 0-2, a miejscowym kibicom przypomniała się Sobkowicz. Była zawodniczka Rolnika i jego najlepsza strzelczyni, popisała się indywidualną akcją i ładnym strzałem nie dała szans Relidze. Opolanki do gry wróciły jeszcze przed przerwą. W 42. min po strzale z wolnego Sotor piłka trafiła w poprzeczkę, ale z dobitką zdążyła Hadelko, która głową dobiła piłkę do siatki.

W drugiej połowie nadal trwała walka i nasze nie były na boisku gorsze. Nasze zawodniczki nie rezygnowały. Grały konsekwentnie, odważnie i bardzo ambitnie, stwarzając zagrożenie pod bramką Antończyk. Świetnie okazje do wyrównania miały Pawłowska i Ejzel, ale dobrze dysponowana bramkarka AZS-u nie dała się pokonać.

Atakując coraz większą liczbą piłkarek Opolanki wystawiały się jednak na kontry. W 74. min wykorzystała ją Sobkowicz po sytuacji sam na sam, a wynik ustaliła po dobrym dośrodkowaniu Żurawska. Nasze w ostatnich minutach nie były już w stanie wiele zdziałać i to rywalki są w najlepszej ósemce rywalizacji.

Rolnik B Głogówek - AZS PWSZ Wałbrzych 1-4 (1-2)
0-1 Brzeska - 16., 0-2 Sobkowicz - 30., 1-2 Hadelko - 42., 1-3 Sobkowicz - 74., 1-4 Żurwaska - 85.
Rolnik: Religa - Suchanek Rudner Stroka Kościelniak (46. Dubiel), Sotor, Duda (46. Ejzel ) Pawłowska Kiersztajn - Gogolin, Hadelko.
AZS: Antończyk - Żurawska, Konopka, Aszkiełowicz, Borkowska - Gonzalez, J. Pluta, Brzeska, Iwańczuk, D. Pluta - Sobkowicz.