Piłkarska 3 liga. Derby Opolszczyzny dla Ruchu Zdzieszowice

Dawid Czapliński w 13 minut zdobył trzy bramki.
Dawid Czapliński w 13 minut zdobył trzy bramki. Oliwer Kubus
Gospodarze od 16. minuty grali w przewadze, a Piotrówka broniła się blisko godzinę, bo Ruch marnował kolejne okazje. Z 20 wykorzystał jednak ostatecznie pięć i zwyciężył 5-1.

Przez 10. minut miejscowi grali piłką, a rywale czekali. Wówczas pierwszą akcję ofensywną przeprowadził Marzec, ale bramkarz Piotrówki był na posterunku. Zresztą Adamek był pierwszoplanową postacią pierwszej części, gdyż często musiał ratować swój zespół.

Nie bez wpływu na to pozostawała decyzja arbitra, który jednak zbyt pochopnie pokazał czerwoną kartkę Dzilińskiemu za faul na Czaplińskim. W efekcie Adamek spisał się po wolnym Kilińskiego, jego strzale z dystansu oraz tych z najbliższej odległości Czaplińskiego i głową Damrata. Potem jeszcze trzy razy był lepszy od miejscowych, ale w 56. min skapitulował.

Po dośrodkowaniu Nowaka w niegroźnej wydawało się sytuacji bramkarz Piotrówki zbił piłkę na poprzeczkę, a ta spadła pod nogi Czaplińskiego, który dopełnił formalności. Napastnik Ruchu potrzebował 13. minut, aby wbić gwóźdź do trumny gości i skompletować hat tricka. Wykończył on tylko z bliska zagrania Matuszka i Marca.

Potem podwyższył aktywny Marzec, a trzy okazje zmarnował rezerwowy Wanat, aby w ostatniej minucie ustalić wynik. Swojej szansy nie wykorzystali też Sotor i Matuszek. Zdzieszowiczanie mogli zapłacić wysoką cenę za skuteczność, gdyż w 50. min Piotrówka doczekała się kontry. Kto wie jak potoczyłby się mecz, padł gol. Sam na sam z Sochackim znalazł się wówczas Bury, ale golkiper skrócił dystans i wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

Podobnie jak w 72. min z konfrontacji oko w oko z Mieszczakiem. Raz wyciągał piłkę z siatki po rzucie wolnym i strzale Tali, którego nie upilnowali obrońcy.

Ruch Zdzieszowice – Piotrówka 5-1 (0-0)
1-0 Czapliński – 56., 2-0 Czapliński – 68., 3-0 Czapliński – 69., 4-0 Marzec – 74., 4-1 Tala – 78., 5-1 Wanat – 90.
Ruch: Sochacki – Nowak, Bachor, Kostrzycki, Piotr Dyczek (46. Matuszek) – Sotor, Damrat, Czajkowski (73. Kapłon), Marzec – Kiliński (66. Wanat) – Czapliński (75. Grek). Trener Łukasz Rogacewicz.
Piotrówka: Adamek - Bury, Dziliński, Grzywa, Jaguś - Zaborowski (46. Mróz), M. Ekwueme (65. Tala), Bińkowski, Cieluch - Walesa (46. Musik), Mieszczak (75. Konieczny). Trener Aleksander Mużyłowski.
Sędziował Ireneusz Sipiora (Prudnik).
Żółte kartki: Marzec, Piotr Dyczek – Bińkowski. Czerwona kartka: Dziliński (16.).