3 liga piłkarska: Odra Opole - Podbeskidzie II 3-1

Damian Ałdaś (z lewej) dobry występ przypieczętował dwoma asystami.
Damian Ałdaś (z lewej) dobry występ przypieczętował dwoma asystami. Mariusz Matkowski
Mateusz Bodzioch popisał się dwoma celnymi główkami, a 3-ligowa Odra Opole pokonała 3-1 rezerwy ekstraklasowego zespołu z Bielska-Białej.

Odra zaczęła z dużym animuszem i już w 2. min wywalczyła rzut rożny. Ostre dośrodkowanie Damiana Ałdasia sparował bramkarz, ale niefortunnie na głowę Macieja Felscha, a odbita piłka wylądowała w siatce gości. Opolanie z werwą atakowali do 20. min. Groźnie strzelał z 20 metrów Dawid Wolny, ale świetnie interweniował Sebastian Madejski, a potem po sprytnie rozegranym kornerze tuż koło słupka strzelał najlepszy przed przerwą Odry - Ałdaś.

Bardzo młody zespół gości (w wyjściowym składzie aż ośmiu młodzieżowców) miał ogromne problemy z konstruowaniem akcji i wszystkie jego zapędy były kasowane daleko od opolskiej bramki, a Tobiasz Weinzettel był tylko widzem meczu przy Oleskiej. Dopiero w 36. min zanosiło się na niebezpieczną sytuację, ale strzał Łukasza Zakrzewskiego okazał się niecelny. Z każdą kolejną minutą ataki gospodarzy słabły, a ich gra dostosowywała się niestety do słabego poziomu rywala.

Od początku drugiej połowy aktywniejsi byli przyjezdni i szybko zatrudnili Weinzettela, ale ten obronił strzał Mateusza Janeczko. Padł gol, ale po rożnym podwyższyła Odra. Dogrywał znów Ałdaś, a tym razem Bodzioch nie potrzebował pomocy rywala i sam pokonał golkipera. Za chwilę wykonał więc “kołyskę”, którą uczcił narodziny syna Aleksandra. Odpowiedź gości była jednak błyskawiczna. Pięknym uderzeniem z prawie 30 metrów popisał się Aleksander Chmielewski, a piłka posłana tuż przy słupku była nie do obrony.

Tyle że młody tata w barwach Odry postanowił na jednej kołysce nie kończyć. W 73. min Bodzioch z najbliższej odległości raz jeszcze głową pokonał więc Madejskiego. Potem groźnie było tylko raz, a strzał Sebastiana Bartlewskiego w dobrym stylu obronił nasz bramkarz.

Odra Opole - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 3-1 (1-0)
1-0 M. Felsch - 2. (samobójcza), 2-0 Bodzioch - 59., 2-1 Chmielewski - 63., 3-1 Bodzioch - 73.
Odra: Weinzettel - Brusiło, Bodzioch, Michniewicz, Gawron - M. Gancarczyk (66. Włodarczyk), Ałdaś, Wepa, Niemczyk (56. Droszczak), W. Gancarczyk (82. K. Gancarczyk)- Wolny (78. Staroń). Trener Zbigniew Smółka.
Podbeskidzie II: Madejski - Łaciak (90. Drożdżal), Kareta, Lazarus, Zakrzewski - Janeczko, Kuszmider, M. Felsch (53. Pielichowski), Chmielewski (82. Filapek) - Oczko (75. Kryger), Bartlewski. Trener Dariusz Mrózek.