Saltex 4 liga. Stal bez zwycięstwa, Czarni z trzema punktami (po 20. kolejce)

Wojciech Ilasz dwoma golami zapewnił wygraną Czarnym Otmuchów.
Wojciech Ilasz dwoma golami zapewnił wygraną Czarnym Otmuchów. Oliwer Kubus
Lider Stal Brzeg nie zdołała wygrać dopiero po raz trzeci w tym sezonie, a o bezbramkowy remis postarał się dobrze spisujący się MKS Gogolin. Sensację sprawił autsajder z Otmuchowa, który po golach Ilasza wygrał na wyjeździe z TOR-em.

Brzeżanie mieli w Gogolinie przewagę, atakowali i stwarzali sobie okazje, a miejscowi, którzy bardzo dobrze zaczęli rundę rewanżową swojej szansy upatrywali w kontrze i stałym fragmencie gry. Było kilka dobrych prób z obu stron, ale zadowoleni byli gospodarze.

Do sensacji doszło w Dobrzeniu Wielkim. TOR po walkowerze za wygrany mecz z Olimpią i porażce z Po-Ra-Wiem uległ u siebie ostatnim w tabeli Czarnym. Ekipa z Otmuchowa dwukrotnie prowadziła wygrała ostatecznie 2-1 za sprawą trafień Ilasza. Tym samym wiosną zdobyła już tyle samo punktów co przez całą jesień. Po czternastu porażkach i pięciu remisach drużyna z Otmuchowa wreszcie miała powody do zadowolenia.

Wygrały trzy inne zespoły z czołówki. OKS Olesno pokonał po nerwowej końcówce Start 2-1, ale mógł być dużo wcześniej spokojny. Namysłowski bramkarz Stasiowski obronił jednak w 63. min rzut karny wykonywany przez Bieniasa. 120 sekund wystarczyło za to Kierdalowi aby zapewnić trzy punkty Po-Ra-Wiu w Lewinie Brzeskim. Z kolei trafienie Dembińskiego (trzecie wiosną) dało wygraną drużynie ze Starowic, która wystąpiła na stadionie Chemika.

W Ozimku miejscowi nacierali, mieli przewagę, ale długo przegrywali z Pogonią Prudnik. Po przerwie bezpośrednio z rzutu rożnego do remisu doprowadził jednak Wróblewski. Potem czerwoną kartkę zobaczył Rewucki (Pogoń). Minutę później drugą karę wymierzył po dośrodkowaniu Wróblewskiego – Sowiński. W efekcie Małapanew „doskoczyła” do czołówki.

Po pierwszej połowie bez goli, na dobre rozstrzelali się piłkarze z Głubczyc i Graczy. Faworyzowana Polonia dwa razy przegrywała (0-1 i 1-2), ale kibice zobaczyli w 20 minut aż sześć goli. Błędy obrońców Skalnika wykorzystali Lenartowicz i Bawoł, a prowadzenie dał gospodarzom po karnym, który wywołał kontrowersje – Czarnecki. Na koniec kontrę zwieńczył Bawoł.

Punkt Sparcie zapewnił auto dwóch goli Bobiński, ale remis z Kup żadnej ze stron nie satysfakcjonuje. Spotkanie w Łubnianach pomiędzy Śląskiem, a KS-em Krasiejów zostało przerwane w 63. min po tym jak zasłabł na boisku Tomasz Drąg, obrońca gospodarzy.

20. kolejka Saltex 4 ligi

Olimpia Lewin Brzeski - Po-Ra-Wie Większyce 0-2 (0-2)
0-1 Kierdal - 11., 0-2 Kierdal - 13.

TOR Dobrzeń Wielki - Czarni Otmuchów 1-2 (0-1)
0-1 Ilasz - 11., 1-1 W. Morka - 53., 1-2 Ilasz - 85.

MKS Gogolin - Stal Brzeg 0-0

Śląsk Łubniany - KS Krasiejów (przerwany w 63. min, po tym jak na boisku zasłabł Tomasz Drąg)

Polonia Głubczyce - Skalnik Gracze 4-2 (0-0)
0-1 Skorupa - 53., 1-1 Lenartowicz - 58., 1-2 Mika - 62., 2-2 Bawoł - 64., 3-2 Czarnecki - 68.(karny), 4-2 Bawoł - 71.

Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik 2-1 (0-1)
0-1 Dziwisz - 18., 1-1 Wróblewski - 51., 2-1 Sowiński - 79.

Sparta Paczków - Kup 2-2 (1-0)
1-0 Bobiński - 44., 1-1 Wróbel - 52., 1-2 Dobrzyński - 78., 2-2 Bobiński - 88. (karny)

OKS Olesno - Start Namysłów 2-1 (2-1)
1-0 Pawelec - 9., 1-1 P. Pabiniak - 13., 2-1 Hober - 43.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Starowice 0-1 (0-0)
0-1 Dembiński – 58.