Andrzej Polak, trener Oderki Opole: - Tylko frajer straci...

  Andrzej Polak, trener Oderki Opole: - Tylko frajer straci taką przewagę

  Mariusz Matkowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Czternaście zwycięstw i remis, zaledwie pięć straconych bramek i aż siedemnaście punktów przewagi nad trzecią w tabeli Spartą Paczków (do III ligi awansują dwie pierwsze ekipy - przyp. aut.) sprawiają, że Oderka ma już niemal pewny awans.
  Andrzej Polak

  Andrzej Polak ©Mariusz Matkowski

  - Może już czuć się III-ligowcami?
  Andrzej Polak, trenera Oderki Opole: - Trudno będzie roztrwonić przewagę jaką mamy i gdybyśmy do tego dopuścili, to śmiało możnaby nas nazwać frajerami. Trzeba jednak dmuchać na zimne i dobrze przygotować się do rundy rewanżowej. Zespół powinien awansować, ale wszystko zdecyduje się na boisku.

  -Jesień była doskonała, choć przed sezonem sporo było obaw...
  - Tworzyliśmy klub od podstaw i na szybko. Nie było ustabilizowanej kadry, a zawodnicy zmieniali się. W sumie z ostateczną kadrą mieliśmy mało czasu, nie wiedzieliśmy jaki jest poziom czwartej ligi i czy młodzież podoła zadaniu. Dlatego mocno wszyscy pracowaliśmy. Począwszy od działaczy, poprzez trenerów, a skończywszy na piłkarzach. To co się wydarzyło przerosło najśmielsze plany.

  -Gołym okiem widać było, że z każdym meczem zespół się cementuje, nabiera doświadczenia i prezentuje się coraz lepiej. Potencjał jest większy?
  - Tak było, choć mieliśmy też słabsze mecze i momenty. Kilka rzeczy należy poprawić, a zima będzie pod tym względem bardzo ważna. Cieszy, że wszystkim się chciało, a piłkarze z identycznym zaangażowaniem podchodzili do teoretycznie słabszych, jak i tych mocniejszych rywali. Potrafiliśmy ograć niemal wszystkich, a inne zespoły z czołówki traciły punkty. Na przykład taka Polonia Głubczyce "wymęczyła" nas strasznie, aby przegrać ze słabszym Grodkowem.

  - Jakub Bella, Wojciech Scisło, czy Krystian Golec to nieoceniony kapitał. Ale najbardziej cieszy chyba, że obrona złożona z 19-latków straciła tylko pięć bramek i nie popełniała błędów.
  - To wynika oczywiście z gry całego zespołu, ale rzeczywiście to dobry prognostyk. Oni się przykładali na treningach, dawali z siebie wszystko na boisku. Trzeba na nich stawiać i ja się tego nie boję.
  - Nie ma co ukrywać, że w klubie wszyscy myślami są przy trzeciej lidze. Z obecnym zespołem będzie można ją podbić?
  - Na pewno czekają nas rozstania i poważne rozmowy z niektórymi piłkarzami. Potrzebować będziemy także wzmocnień, gdyż wchodzimy nie stopień, a dwa wyżej. Mam kilku piłkarzy, którzy podołają i mogą decydować o obliczu zespołu, ale myśląc o czymś więcej, niż gra w III lidze i utrzymanie potrzeba lepszych i bardziej doświadczonych piłkarzy.

  - Myśli pan na przykład o Tomaszu Copiku, czy może o piłkarzach młodych z ambicjami i potencjałem?
  - Nie stać nas na spektakularne transfery i bazować będziemy na zawodnikach z regionu. Oczywiście taki piłkarz jak Copik bardzo by nam się przydał, ale czy tacy będą chcieli przyjść i grać w Oderce? Tego nie wiem. Jak wartościowi są dla drużyny pokazuje Krystian Golec, od którego wielu młodzieniaszków może się jeszcze bardzo wiele nauczyć. Choćby podejścia, zaangażowania i determinacji. Nie przekreślam nikogo i każdemu się przyjrzę. Będziemy starali się szukać wyróżniających się piłkarzy z regionu. Przykłady Kluczborka, czy Zdzieszowic pokazują, że mamy dobrych piłkarzy. Takie nazwiska jak Feć, Kapłon, Damrat, Cieślak, czy Sobota to na prawdę wysoka półka i można z nimi robić dużą piłkę.

  - Myśli pan, że uda mu się znaleźć drugiego Waldka Sobotę.
  - Może nie dokładnie takiego jak on, ale na innych pozycjach są chłopcy, którzy mogą być równie dobrzy jak ten najlepszy obecnie w regionie piłkarz. Może nie powinienem tego mówić, ale Sebastian Deja, Bartek Rewucki, czy Piotrek Job mają wszystko, aby osiągnąć taki pułap. Ja chcę im pomóc i życzę, aby zaszli jak najwyżej.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Wszystkie komentarze (7) forum.nto.pl

  IV liga

  LP drużyna mecze punkty bramki
  1. Agroplon Głuszyna 29 73 82-16
  2. Małapanew Ozimek 29 60 63-33
  3. KS Krapkowice 29 60 72-42
  4. Polonia Nysa 29 60 57-27
  5. Starowice 29 57 60-25
  6. Chemik K.-Koźle 29 50 60-41
  7. Swornica Czarnowąsy 29 48 60-45
  8. Piast Strzelce Opolskie 29 48 50-41
  9. Po-Ra-Wie Większyce 29 46 56-50
  10. Start Namysłów 28 33 33-40
  11. OKS Olesno 29 29 37-53
  12. Skalnik Gracze 29 28 36-53
  13. Gronowice 29 28 37-54
  14. MKS Gogolin 29 25 36-57
  15. Unia Kolonowskie 29 25 29-63
  16. Sparta Paczków 29 24 33-60
  17. KS Krasiejów 29 22 35-82
  18. SBB Energy Kup 28 18 25-77

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  Od pomysłu do biznesu

  Od pomysłu do biznesu

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!