1 liga piłkarzy ręcznych. ASPR Zawadzkie pokonała Uniwersytet Radom dzięki świetnej pierwszej połowie

Obrotowy ASPR-u Kewin Kubillas odegrał ważną rolę podczas meczu w Radomiu.
Obrotowy ASPR-u Kewin Kubillas odegrał ważną rolę podczas meczu w Radomiu. Oliwer Kubus
ASPR Zawadzkie odniósł bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwo 31-28 nad Uniwersytetem Radom. Dzięki niemu poprawił swoje położenie w dolnej części tabeli.

O sukcesie zespołu z Zawadzkiego przesądziła jego kapitalna gra przed przerwą. Bardzo dobra postawa bramkarza Dawida Skrzypczyka sprawiała, że jego koledzy mogli regularnie wyprowadzać zabójcze kontrataki. Najlepiej gracze ASPR-u spisali się pomiędzy 23. a 30. minutą, wygrywając ten fragment aż 7-1. Najbardziej widocznym zawodnikiem z pola był wtedy skrzydłowy Dawid Mięsopust, którego trzy trafienia pozwoliły naszej drużynie objąć prowadzenie az 18:8!

I nawet mimo tego, że w drugiej połowie naszej drużynie przytrafił się kryzys (siedem straconych goli z rzędu), jej końcowy sukces w Radomiu pozostał niezagrożony.

Uniwersytet Radom - ASPR Zawadzkie 27-31 (8-18)
Uniwersytet: Sulima, Chudzik - Socha, Stanik, Afanasjew, Mroczek 8, Jurgilewicz 3, Pawelec, Gruszczyński 2, Pomiankiewicz 1, Kowalczyk 8, Kubajka 2, Włoskiewicz 2, Banaczek 1. Trener Mariusz Grela.
ASPR: Skrzypczyk, Donosewicz - Baran 3, Przybysz 2, Kubillas 4, Ścigaj 5, Mięsopust 4, Zagórowicz, M. Morzyk, Wacławczyk 2, Krygowski 3, A. Danysz, Ł. Całujek 2, S. Danysz 3, Swat 3. Trener Łukasz Morzyk.
Kary: Uniwersytet - 2 min., ASPR - 12 min.