1 liga piłki ręcznej. ASPR Zawadzkie wzięła rewanż na ŚKPR-ze Świdnica

Paweł Swat był najlepszym strzelcem zespołu z Zawadzkiego. Dziewięć zdobytych przez niego goli pomogło mu wygrać w Świdnicy. Oliwer Kubus
ASPR Zawadzkie pokonała w meczu 28. kolejki na wyjeździe ŚKPR Świdnica 27-26.

Kiedy oba zespoły mierzyły się ze sobą w styczniu na Opolszczyźnie, nasza drużyna poległa w bardzo bolesny sposób. Na 15 sekund przed końcem wyprowadzała bowiem akcję na zwycięstwo, ale straciła piłkę, świdniczanie wyprowadzili kontrę i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 32-31.

Teraz również od początku trwała wyrównana walka. Nieco lepiej mecz rozpoczęli jednak szczypiorniści z Zawadzkiego. Kiedy dwoma kolejnymi trafieniami popisał się doświadczony Maciej Ścigaj, ASPR w 17. minucie prowadziła 9-7.

Drugi kwadrans pierwszej połowy należał jednak generalnie do gospodarzy. Zdobywanie kolejnych bramek przychodziło im wtedy znacznie łatwiej niż zawadczanom i to oni na półmetku wygrywali 15-13.

Wraz ze startem drugiej odsłony, nasi zawodnicy znów wzięli się jednak w garść. Do 40. minuty pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko jednego gola, a samemu trafili do siatki aż pięć razy. Znów przypomniał o sobie w tym czasie Ścigaj, a ponadto swoje popisy rozpoczął też innych z bohaterów spotkania - Paweł Swat.

Choć ten drugi rozkręcał się z akcji na akcję, losy rywalizacji ekipa ASPR-u rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w ostatnich pięciu minutach. Bezcenną rolę w jej triumfie odegrał Łukasz Całujek. Zdobył on wówczas swoje jedynie dwie bramki w meczu, ale to właśnie one pozwoliły jego zespołowi osiągnąć przewagę, którą utrzymał do ostatniego gwizdka.

Był to już jeden z ostatnich występów piłkarzy ręcznych z Zawadzkiego w tym sezonie. Zagrają oni jeszcze tylko dwa razy: u siebie z Anilaną Łódź (26 maja) i na wyjeździe z KSSPR-em Końskie (30 maja).

ŚKPR Świdnica - ASPR Zawadzkie 26-27 (15-13)
ŚKPR: Prus, Starosta, Wasilewicz - Bajkiewicz, Chmiel 5, Kozak, Borszowski 5, Piędziak 1, Lasak, Borowski 2, Etel 1, P. Kijek 4, Makowiejew 3, D. Kijek, Dębowczyk 3. Trener Grzegorz Garbacz.
ASPR: Skrzypczyk 1, Donosewi cz - Baran, Kubillas, Ścigaj 6, Mięsopust, Zagórowicz 2, Szulc 1, Hentschel, Wacławczyk 2, P. Całujek, Krygowski 2, Ł. Całujek 2, S. Danysz 2, Swat 9, Kąpa. Trener Łukasz Morzyk.
Kary: ŚKPR - 6 min., ASPR - 6 min.