1 liga piłki ręcznej kobiet. Otmęt Krapkowice nie sprostał liderowi - SPR-owi Olkusz

Sabina Orlik zdobyła najwięcej goli dla Otmętu. Większość z nich rzuciła jednak dopiero pod koniec meczu. Oliwer Kubus
Krapkowiczanki otrzymały srogą lekcję od pierwszego zespołu w tabeli.

Krapkowiczanki pojechały na starcie z czołową siłą 1 ligi podbudowane domową wygraną 31-28 nad SPR-em Jarosław. Po tym zwycięstwie, które było dla nich drugim w sezonie, opuściły ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt Wesołą Warszawa. W konfrontacji ze znacznie wyżej notowanymi zawodniczkami z Olkusza nie miały już jednak wiele do powiedzenia.

Choć trener rywali Marcin Księżyk dysponował zaledwie dziewięcioma podopiecznymi, od początku pokazały one, że nawet w okrojonym składzie są w stanie odnieść pewne zwycięstwo nad Otmętem. Naszej drużynie szczególnie dała się we znaki najskuteczniejsza na boisku Paula Masiuda.

Już po czterech minutach miała ona na koncie trzy trafienia, a łącznie uzbierała ich aż 11. Pozostałe jej koleżanki też nie były gorsze. Przed przerwą krapkowiczanki odpowiadały średnio jednym gole na dwie bramki SPR-u, przez co już na półmetku losy rywalizacji były praktycznie rozstrzygnięte.

W drugiej połowie grające w okrojonym składzie olkuszanki wcale nie opadły z sił. Wręcz przeciwnie, jeszcze mocniej udowadniały swoją przewagę nad naszymi szczypiornistkami, dysponującymi znacznie szerszą kadrą w tym meczu.

Choć w ciągu ostatnich ośmiu minut aż pięć trafień zanotowała skrzydłowa Otmętu Sabina Orlik, nie wpłynęły one już w znaczący sposób na końcowy wynik.

SPR Olkusz - Otmęt Krapkowice 43-27 (19-10)
SPR: Petlic - Barczyk 4, Mrozowska 5, Masiuda 11, Łyczak 3, Nawara 8, Wcześniak 2, Kolonko 2, Zub 8. Trener Marcin Księżyk.
Otmęt: Wrzodek, Mazurkiewicz - Szaja, Medwid 1, Orlik 7, Kochanowska-Wistuba 2, Staszkiewicz 5, Górka 3, Blozik 3, Gołąbek 2, Szwajkiewicz 1, Kołodziej, Kuźmik 2, Pałac 1. Trener Andrzej Matyszok.
Kary: SPR - 2 min., Otmęt - 6 min.