2 liga piłkarzy ręcznych. Nasze zespoły z wyjazdów wracały "na tarczy"

Bartosz Galar (Orlik Brzeg).
Bartosz Galar (Orlik Brzeg). Oliwer Kubus
Orlik Brzeg przegrał w Kościanie, a OSiR Komprachcice w Świdnicy.

W brzeskiej drużynie w meczu w Kościanie z niżej notowaną Tęczą zadebiutował Bartosz Padula, który trafił do Orlika z 1-ligowego Moto-Jelcza Oława. Zdobył dwa gole, ale nie pomógł zespołowi zwyciężyć. Porażka z Tęczą spowodowana była głównie słabą skutecznością w ataku.
- Z bramkarza rywali zrobiliśmy bohatera - mówił trener Orlika Paweł Pietraszek. - Nie wyszedł nam ten mecz. Szkoda, bo był z pewnością do wygrania. Tylko 22 zdobyte gole niestety pokazują, że nie zasłużyliśmy na zwycięstwo.
Pierwsza połowa była „na styku”. Dopiero w jej końcówce Tęcza odskoczyła na dwie bramki. W 38. min miała już pięć goli przewagi (17-12), a w 50. min aż osiem (24-16). Straty udało się nieco zmniejszyć, ale to było wszystko na co było stać gości.

Tęcza Kościan - Orlik Brzeg 27-22 (13-11)
Orlik: Stypiński - Błajda 2, Hapanowicz 1, Krawczyk 3, Podgórski, Galar 4, Pasierbek 1, Urban 1, Wojcieszek 1, Pieńczewski 3, Padula 2, Stano­szek 4. Trener Paweł Pietraszek.

OSiR Komprachcice przegrał w Świdnicy z wiceliderem tabeli. Obie drużyny zmagają się z problemami kadrowymi. Gospodarze do meczowego protokołu wpisali kilku bardzo młodych zawodników natomiast ekipa z Komp­rachcic wystąpiła w zaledwie dziewięcioosobowym składzie. Trener Bartłomiej Ja­siów­ka w polu mógł liczyć tylko na jednego rezerwowego.
Świdniczanie mieli kontrolę nad meczem. Do przerwy prowadzili różnicą czterech goli, a w 47. min było 22-14 dla nich. Kolejne minuty były najlepszymi w wykonaniu graczy OSiR-u. Doszli rywali na cztery bramki (24-20 w 56 min), ale ostatnie akcje należały do miejscowych.
- Ważne, że po tym meczu jesteśmy wszyscy zdrowi, bo każda kontuzja, to byłaby fatalna wiadomość - podkreślał trener Jasiówka.

ŚKPR Świdnica - OSIR Komprachci­ce 27-20 (14-10)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - Kauczok, T. Juros 1, Un­gier 5, Gotwald, Gwóźdź 1, Tracz 5, Marcy­niuk 8. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli grupy zachodniej 2 ligi po 16 kolejkach (zostało 10 do końca sezonu) Orlik w gronie 14 drużyn zajmuje 8., a OSiR 9. miejsce. Brzeżanie mają 13 punktów, a OSiR 12. W strefie spadkowej są: Astra Nowa Sól (8 pkt) i Dziewiątka Legnica (7 pkt). Prowadzi z kompletem 32 punktów AZS Zielona Góra. ŚKPR Świdnica ma 30 punktów.