2 liga piłkarzy ręcznych. Olimp Grodków zdeklasował kolejnego rywala

Maciej Maciejewski mocno dał się we znaki ekipie Boru Oborniki Śląskie.
Maciej Maciejewski mocno dał się we znaki ekipie Boru Oborniki Śląskie. Sławomir Jakubowski
Piłkarze ręczni Olimpu Grodków odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie i przewodzą w tabeli.

Szczypiorniści Olimpu Grodków idą jak burza. W meczu 4. kolejki nie dali na wyjeździe szans Borowi Oborniki Śląskie, wygrywając aż 33-20. Nasza drużyna wciąż legitymuje się zatem kompletem zwycięstw i okupuje 1. miejsce w tabeli. W odniesieniu pewnego sukcesu nie przeszkodził grodkowianom nawet fakt, że aż przez 20 minut grali w osłabieniu. Najwięcej goli dla naszej ekipy zdobyli dwaj skrzydłowi: Paweł Chmiel i Sebastian Kolanko. Obaj trafili do bramki rywala po siedem razy.

Bór Oborniki Śląskie - Olimp Grodków 20-33 (11-18)
Olimp: Muszak, Skrzyczewski - Maciejewski 5, Koszyk, Żubrowski 2, Chmiel 7, Prokop 4, Kolanko 7, Starczewski, Świerczyński 3, Mierzwiński 1, Ogorzelec 1, Urban 1, Kulej 2, Turyniewicz, Hertel. Trener Piotr Mieszkowski.
Drugą porażkę w sezonie ponieśli natomiast gracze OSiR-u Komprachcice. Tym razem musieli oni we własnej hali uznać wyższość Sparty Oborniki Wielkopolskie, podobnie jak Olimp legitymującej się kompletem zwycięstw. Nasz zespół poległ 23-29, choć na półmetku przegrywał tylko 13-14. Było to zasługą dobrze dysponowanych Marcela Ungiera i Łukasza Gradowskiego. Po przerwie warunki rywalizacji dyktowali już jednak goście. Zdobyli oni trzy pierwsze bramki w drugiej połowie, co ustawiło dalszy przebieg rywalizacji.

OSiR Komprachcice - Sparta Oborniki Wlkp. 23-29 (13-14)
OSiR: Fiuk, Jarosz, Bożych - Tracz 2, K. Juros, Gradowski 4, Krukowski 2, Piech 5, T. Juros, Stelnicki, Kurus, Ungier 8, Marcyniuk 2, Dziurgot. Trener Bartłomiej Jasiówka.
Wciąż bez zwycięstwa pozostają szczypiorniści Orlika Brzeg. Teraz polegli oni w Dzierżoniowie z Żagwią 22-32. Mimo dość wysokiej przegranej, przed przerwą pozostawili oni po sobie korzystne wrażenie. W połowie meczu remisowali bowiem 13-13. W drugiej części gry opadli jednak z sił i gospodarze raz po raz karcili ich kontrami.

Żagiew Dzierżoniów - Orlik Brzeg 32-22 (13-13)
Orlik: Andraszak, Bednarek - Bartosik 1, Naróg, Strojec 1, Stypiński 3, Stopka 1, Włodek 8, Adwent 1, Pieńczewski 5, Padula 2. Trener Paweł Pietraszek.