2 liga piłkarzy ręcznych. Porażki Orlika i OSiR-u u siebie

Mateusz Miś z drużyny OSiR-u Komprachcice.
Mateusz Miś z drużyny OSiR-u Komprachcice. Oliwer Kubus
Nasze zespoły grały w 17. kolejce u siebie z wyżej notowanymi rywalami.

Orlik Brzeg przegrał u siebie z ŚKPR-em Świdnica 22-29. Tylko niepoprawni optymiści mogli wierzyć w to, że brzeżanie pokonają wicelidera, który dotychczas wygrał wszystkie mecze poza jednym - z liderem AZS-em Zielona Góra. Fragmentami Orlik toczył jednak wyrównaną walkę. Tak było w pierwszym kwadransie mecze. Po 15 minutach wynik brzmiał 8-6 dla gości.
- W tym pierwszym kwadransie graliśmy z dużą dyscypliną - analizował trener Orlika Paweł Pietraszek. - Najlepszy w naszym wykonaniu był jednak początek drugiej połowy.
Wówczas brzeżanie odrobili dwie bramki straty i w 41. min było 18-16 dla świdniczan. Potem jednak goście „odjechali” nie zostawiając żadnych złudzeń, który zespół jest lepszy.
- Wicelider pokazał moc, ale my sami go też „nakręcaliśmy” przez nasze błędy w ataku i brak skuteczności w nim - podsumował trener Pietra­szek.

Orlik Brzeg - ŚKPR Świdnica 22-29 (11-15)
Orlik: Stefaniszyn, Stypiński, Kania - Potępa 1, Krawczyk 9, Wojcie­szek, Błajda 2, Stanoszek 2, Pasierbek, Pieńczewski 6, Urban 2, Krocz. Trener Paweł Pietraszek.

Ekipa z Komprachcic uległa mocniejszej od siebie Żagwi Dzierżoniów. Ekipa OSiR-u z wyżej notowanymi rywalami stoczyła wyrównany mecz. Do przerwy prowadziła i niemal do samego końca miała szanse na remis.
- Przegraliśmy z drużyną bardziej wyrachowaną, choć młodą - zaznaczał szkoleniowiec OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - Do tego rywale byli lepiej wyszkoleni technicznie. Cieszy mnie, że z mocnym zespołem podjęliśmy walkę i pokazaliśmy się z dobrej strony. Punktów musimy szukać w meczach ze słabszymi przeciwnikami.
OSiR po przerwie zdobył tylko dziewięć goli, ale wzięło się to z tego, że goście zaczęli indywidualnie kryć najlepszego zawodnika naszej drużyny Marcela Ungiera, przez co w ataku gorzej szło całej drużynie.

OSiR Komprachcice - Żagiew Dzierżoniów 25-27 (16-14)

OSiR: Oleksyn, Jarosz - Tracz 5, Ludwig 1, Miś 1, Kauczok, T. Juros 2, Kochanek, Gwóźdź 2, Jurek, Ungier 10, Marcy­niuk 4. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli grupy zachodniej 2 ligi w stawce 14 drużyn nasze sąsiadują ze sobą. Orlik jest an 9. pozycji, a OSiR na 10. Orlik po 17 meczach ma 13 punktów, a OSiR 12. W strefie spadkowej (dwie ostatnie drużyny) są: Astra Nowa Sól (8 pkt) i Dziewiątka Legnica (7 pkt). Prowadzi AZS Zielona Góra (34 pkt), drugi jest ŚKPR Świdnica (32 pkt), trzeci Zew Świebodzin (25 pkt), a czwarta Żagiew Dzierżoniów (21 pkt).