Szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie dostali zimny prysznic

Patryk Szlensog zdobył jedną bramkę dla zespołu z Zawadzkiego.
Patryk Szlensog zdobył jedną bramkę dla zespołu z Zawadzkiego. Sławomir Jakubowski
Wysoko przegrali oni w Tarnowie.

Podopieczni trenera Łukasza Morzyka na początku tego sezonu w 2. kolejce ulegli u siebie ekipie z Tarnowa 30-33, choć do przerwy prowadzili 19-15. Po tamtym meczu byli bardzo źli, a swoją sportową złość mieli pokazać w meczu rewanżowym. Niestety tak się nie stało i przegrali bardzo wysoko.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 20. min prowadzili 12-6, ale ostatni fragment pierwszej odsłony był najlepszym w wykonaniu naszego zespołu. Mocniej stanął w defensywie, wybronił kilka akcji i zniwelował część strat. Do przerwy przegrywał różnicą trzech goli. Mobilizacja w przerwie w szatni nie pomogła. Goście źle zaczęli drugą odsłonę i w 35. min przegrywali już 12-19. To nie koniec dominacji drużyny z Małopolski. Bardzo widoczna była ona w ostatnim kwadransie, wygranym 11-6.

Gracze z Zawadzkiego zawiedli zarówno w obronie jak i w ataku. Wynik byłby nieco korzystniejszy dla przyjezdnych gdyby skuteczniejsi byli choćby w rzutach karnych. Sześć razy stawali na siódmym metrze, ale trzy próby były nieudane. Po razie pomylili się: Paweł Swat, Marceli Migała i Lesław Kąpa.

- Dostaliśmy bardzo zimny prysznic - stwierdził kierownik drużyny ASPR-u Adrian Sowiński. - Musimy się zrehabilitować za tę porażkę w najbliższych meczach, które będą dla nas kluczowe w walce o odskoczenie od strefy spadkowej.

W najbliższy weekend do Zawadzkiego przyjedzie KSZO Ostrowiec, potem w planie są derby regionu z Olimpem w Grodkowie, a kolejnym rywalem będą rezerwy mistrza Polski - Vive Kielce. To wszystko są przeciwnicy będący za ekipą ASPR-u w tabeli, która musi się cały czas oglądać za siebie.

SPR Tarnów - ASPR Zawadzkie 35-22 (14-11)
SPR: Cichoń, M. Nowak - Dutka 1, Mogiel­nicki 1, Misiewicz 1, Jewuła 3, Sanek 3, Spieszny 1, Wajda 6, Kowalik 7, Ł. Nowak 2, Drobiecki 8, Niemiec 2. Trener Ryszard Tabor.
ASPR: Donosewicz - Kaczka 1, Hertel, Kubillas 2, Szulc, Zagórowicz 2, M. Morzyk 1, Wacławczyk, Szlensog 1, P. Całujek 3, Ł. Całujek 7, Swat 1, Migała 2, Kąpa 2. Trener Łukasz Morzyk.
Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (obaj Rzeszów). Kary: SPR - 8 min; ASPR - 14 min. Widzów 250.

W tabeli 1 ligi ASPR w gronie 14 drużyn zajmuje 8. miejsce. W 15 meczach drużyna z Zawadzkiego zdobyła 15 punktów. Tylko o trzy więcej ma 3. w tabeli Moto-Jelcz Oława. Z drugiej strony KSZO Ostrowiec, które jest na 12. miejscu, a wiec tym oznaczającym konieczość gry w barażach o utrzymanie ma tylko o cztery punkty mniej. Ostatni w tabeli jest drugi nasz reprezentant - Olimp Grodków z dorobkiem czterech "oczek".