Piłka ręczna. Olimp Grodków lepszy od MOSiR-u Bochnia 22-20

Sebastian Kolanko z Olimpu.
Sebastian Kolanko z Olimpu. Sławomir Jakubowski
Na inaugurację rundy rewanżowej 1-ligowy Olimp Grodków po twardej walce wygrał na parkiecie ostatniego zespołu w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania piłkarzy ręcznych z Grodkowa z zespołem, który dotychczas nie zdobył punktu były zapowiedzią twardej walki, ale na pewno nie wskazywały na to co się później wydarzy. Walka bramka za bramkę zakończyła się po 13. minutach kiedy MOSiR objął prowadzenie 5-4 i zaczął je systematycznie powiększać.

Zawodnicy Olimpu grali nerwowo, a dodatkowo zbyt często lądowali na ławce kar i ich osłabienie oraz błędy rywal w pełni wykorzystywał. W efekcie w 27. minucie objął prowadzenie 12-7, a grodkowian stać było tylko na dorzucenie jednej bramki.

Po przerwie zagrali już lepiej w defensywie, ale przede wszystkim w ataku. Zaczęli wykorzystywać kontry, w ataku pozycyjnym trafili T. Biernat i Baran, a karne pewnie wykonywał Piech. Olimp doszedł na 13-15, a po kontrze Kolanki w 49. min był remis 16-16.

Jeszcze przez kilka minut trwało "przeciąganie liny", po czym goście po akcjach Ogorzelca i T. Biernata objęli prowadzenie 20-18. W ostatniej minucie Piech z karnego przypieczętował wygraną, gdyż MOSiR miał czas na tylko jedną akcję na 20-22.

MOSiR Bochnia - Olimp Grodków 20-22 (12-8)
Bochnia: Węgrzyn, Gut - Nowak 1, M. Bujak 1, Najuch 5, Zubik 1, Kozioł, Pach, Nowak 3, Król 1, Janas 3, Janus 2, Spieszny, Jewiarz, Łysy 1, Budziosz. Trener Ryszard Tabor.
Olimp: Muszak, Wiącek - Koszyk, Kolanko 4, Żubrowski 1, Baran 4, T. Biernat 4, P. Biernat, Gradowski, K. Bujak, Ogorzelec 2, Piech 6, Klimków, Maciejewski, M. Biernat, Turyniewicz. Trener Piotr Mieszkowski.
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom). kary: Bochnia - 10 min; Olimp 16 min. Widzów 180.