Zapaśnicy Orła Namysłów zdobyli medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Zapaśnicy Orła pokazali się z dobrej strony.
Zapaśnicy Orła pokazali się z dobrej strony. materiały klubowe
Trzy krążki padły łupem przedstawicieli klubu z Namysłowa podczas młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w Osielsku.

Najlepiej wypadł 21-letni Rafał Czyżowicz. Sięgnął on po srebrny medal w kategorii do 97 kilogramów.

Dwójka innych reprezentantów namysłowskiego klubu ukończyła z kolei zmagania na najniższym stopniu podium. Wśród kobiet brązowy medal wywalczyła 20-letnia Aleksandra Ciunek (kat. do 69 kg), natomiast wśród mężczyzn taki sam sukces osiągnął jej rówieśnik Szymon Makuch, rywalizujący wśród uczestników ważących mniej niż 57 kg.

Orzeł Namysłów był jedynym zespołem z Opolszczyzny, który brał udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Obok trójki medalistów, miał w nich jeszcze jednego przedstawiciela - 21-letniego Przemysława Komsę (kat. do 86 kg). Niewiele zabrakło mu do zdobycia medalu, ale ostatecznie zakończył zmagania na 5. pozycji.

W zawodach w Osielsku wystartowało łącznie 100 zapaśników i zapaśniczek, reprezentujących 45 polskich klubów. Uczestnicy walczyli o prymat w kraju w sześciu kategoriach wagowych. Ekipa z Namysłowa zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej w stylu wolnym.