Michał Mitko: - Musiałem zmienić otoczenie

  Michał Mitko: - Musiałem zmienić otoczenie

  fot. Marcin Matkowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Michał Mitko

  Michał Mitko ©fot. Marcin Matkowski

  - Znalazł mnie klub, a propozycja padła po starcie w kończącym sezon turnieju Jerzego Szczakiela. Rozważyłem ją i przyjąłem - mówi Michał Mitko, nowy zawodnik Kolejarza Opole.
  Michał Mitko

  Michał Mitko ©fot. Marcin Matkowski

  Po pięciu sezonach startów w RKM-ie Rybnik 21-letni Mitko postanowił zmienić barwy klubowe. Jego wybór padł na Kolejarza, w którym w przyszłym roku zaliczy pierwszy sezon jako senior.

  - Jak trafił pan do Opola?
  - Znalazł mnie klub, a propozycja padła po starcie w kończącym sezon turnieju Jerzego Szczakiela. Rozważyłem ją i przyjąłem.

  - A co o tym zdecydowało?
  - Po niezbyt udanym sezonie czułem, że muszę coś zmienić.
  Choć awansowałem w nim do finału mistrzostw świata juniorów (Mitko zajął w Gorican 14. miejsce - dop. red.) nie był taki, jak sobie planowałem. Miałem kilka propozycji z innych klubów, ale w Opolu zaproponowano mi niezłe warunki, dzięki czemu będę mógł dobrze sprzętowo przygotować się do nowych rozgrywek. Rozmawiałem też z kolegami z Rybnika, którzy wcześniej startowali w Kolejarzu i żaden nie zgłaszał zastrzeżeń. Spore znaczenie ma też to, że lubię opolski tor, a z Rybnika mam tu niedaleko.

  - Jazdy w drugiej lidze nie traktuje pan jako degradacji?
  - Oczywiście, że nie. Tu też są nieźli zawodnicy, a ja przychodzę do Opola także po to, żeby dużo jeździć, odbudować się i złapać świeżość. Chciałbym być mocnym punktem zespołu i wiem, że stać mnie na to, żeby być w czołówce zawodników ligi. Jestem waleczny, ale muszę jeszcze sporo popracować nad startami.  Ważne

  Ważne


  "Czesiek" podpisał
  Choć warunki wstępnej umowy Adam Czechowicz ustalił już we wrześniu, to dopiero wczoraj złożył podpis pod kontraktem z Kolejarzem. Będzie to dla niego 11. sezon w Opolu.
  - Podpisaliśmy roczną umowę i jest kompromisowa - mówi Czechowicz. Miałem kilka propozycji z drugiej ligi, ale nie byłem nimi zainteresowany. Jeśli już, to chciałbym pojeździć w pierwszej lidze, ale tam z kolei nie było zadowalających mnie ofert. Mamy już w Opolu ciekawy skład z zawodnikami, którzy odnosili już spore sukcesy i to da efekty.  - W 2010 roku będzie pan już jednak seniorem, a przejście z wieku juniora do seniora boleśnie kończyło się dla wielu żużlowców. Nie boi się pan tego?
  - To faktycznie choroba polskiego żużla. Myślę jednak, że właśnie dzięki przejściu do Kolejarza uda mi się bezboleśnie przejść ten okres.

  - W 2010 roku będzie pan też jeździł w duńskim Holsted. Jak przygotowuje się pan do sezonu?
  - Tam też otrzymałem dobre warunki i postaram się o dobrą jazdę. W ubiegłym roku właśnie w Holsted przypieczętowałem w ostatnim wyścigu złoty medal mistrzostw świata juniorów dla Polski. Jeśli chodzi o przygotowania, to mam pozwolenie z RKM-u na treningi z ich zawodnikami.

  O nowym zawodniku Kolejarza Opole przeczytasz też na portalu MMopole

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  Od pomysłu do biznesu

  Od pomysłu do biznesu

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!