Paweł Mróz z Opola, Andrzej Komorek z Pawłowiczek, Bruno Czech z Rakóww gm. Baborów i Piotr Kwiczala z Prusinowic w gm. Pakosławice zwycięzcami dorocznego konkursu SUPERMLEKO. Nagrody zostały wręczone w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

We wtorek w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie wręczono nagrody w wojewódzkiej edycji konkursu podczas konferencji "SuperMleko 2017" organizowanej przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, okręgowe spółdzielnie mleczarskie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka Oddział Opole.

W ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę: liczbę drobnoustrojów w 1 ml mleka, liczbę komórek somatycznych w 1 ml mleka, warunki środowiskowe gospodarstwa, objęcie gospodarstwa oceną wartości użytkowej bydła mlecznego, procentowy wzrost produkcji mleka w danym roku kalendarzowym w stosunku do roku poprzedniego.

W kategorii I - obejmującej gospodarstwa produkujące rocznie do 110 tys. litrów mleka:

I miejsce - Paweł Mróz – Opole, gm. Opole, pow. opolski – Zott Polska
II miejsce - Karol Otręba – Karczów, gm. Dąbrowa, pow. opolski – Zott Polska
III miejsce - Andrzej Urbańczyk – Siedlec. gm. Otmuchów, pow. nyski – OSM Koło

W kategorii II - obejmującej gospodarstwa produkujące rocznie powyżej 110 tys. l do 250 tys. litrów mleka:

I miejsce - Andrzej Komorek – Pawłowiczki, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski – OSM Głubczyce
II miejsce - Józef Cienskowski – Ucieszków, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski – OSM Głubczyce
III miejsce - Joachim Mrohs – Szymiszów, gm. Strzelce Opolskie. pow. strzelecki – Zott Polska

Wyróżnienie w kategorii II
•Chrobak Tadeusz – Kobiela, gm. Grodków, pow. brzeski – OSM Koło
•Tomasz Juros – Brzeziny, gm. Ozimek, pow. opolski – Zott Polska
•Teresa Macierzyńska -Brzezina, gm. Brzeg, pow. brzeski – OSM Koło
•Zygfryd Mydla – Wronin, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski – OSM Głubczyce
•Piotr Turek – Kolonia Łomnicka, gm. Olesno, pow. oleski – Zott Polska

W kategorii III – obejmującej gospodarstwa produkujące rocznie powyżej 250 tys. l do 600 tys. litrów mleka:

I miejsce - Bruno Czech – Raków, gm. Baborów, pow. głubczycki – Zott Polska
II miejsce - Krystian Kontny – Leśnik, gm. Głogówek, pow. prudnicki – OSM Głubczyce
III miejsce - Krzysztof Bannert – Daniec, gm. Chrząstowice, pow. opolski – Zott Polska

Wyróżnienie w kategorii III
•Ronald Panicz – Kadłub Turawski, gm. Turawa, pow. opolski – Zott Polska

W kategorii IV – obejmującej gospodarstwa produkujące rocznie powyżej 600 tys. litrów mleka:

I miejsce - Piotr Kwiczala – Prusinowice, gm. Pakosławice, pow. nyski – OSM Koło
II miejsce - Norbert Kilian – Popielów, gm. Popielów, pow. opolski – Zott Polska
III miejsce - Krystian Klich – Raszowa, gm. Leśnica, pow. strzelecki – Zott Polska
Daniel Schmidtko – Kędzierzyn-Koźle, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski – OSM Głubczyce

Wyróżnienie w kategorii IV
•Paweł Klose - Kędzierzyn-Koźle, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski – Zott Polska
•Michaela Sacher – Rozmierz, gm. Rozmierz, pow. strzelecki – Zott Polska

Ze względu na jednakową liczbę punktów, która wystąpiła w kategorii IV przy ocenie i podsumowaniu punktacji komisja konkursowa w zgodnie z regulaminem postanowiła przyznać ex aequo dwa miejsca III.

W skład komisji konkursowej weszli: Jarosław Nosal, dyrektor OODR, Katarzyna Kuraś – UMWO Opole, Aleksander Nozdryn-Płotnicki - PFHBiPM w Opolu, Małgorzata Paciepnik – WIW w Opolu, Anna Hueniger – Zott, Beata Szymańska - OSM Głubczyce, Jan Pałyga – OSM Koło, Katarzyna Mazurek - OODR Łosiów.

ZOBACZ WIDEO: Wizyta w zakładzie Mlekovita