Pracujesz i skończyłeś 45 lat? Możesz pójść na darmowy kurs dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Szkolenie rusza w grudniu.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą profesjonalnie przygotować się do zawodu opiekuna osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych.

Zobacz: Opolszczyzna > Nagrodzeni za troskę o bezpieczeństwo pracy

Mogą z niego także skorzystać ludzie, którzy już teraz opiekują się np. chorym członkiem rodziny. Nie ma też przeszkód, by w ten sposób swoje kwalifikacje podnosili pracownicy np. domów pomocy społecznej, hospicjów itp. Muszą jednak spełnić kilka warunków.

- Zapraszamy osoby, które skończyły 45 rok życia, które pracują na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej oraz mieszkają i pracują na terenie województwa opolskiego i posiadają co najmniej średnie wykształcenie - wylicza Hanna Madejska, prezes Stowarzyszenia „Dla Przyszłości”, organizator przedsięwzięcia. - Niestety, nie możemy przyjąć emerytów, choć w tej grupie jest spore zainteresowanie kursem.

Skąd takie ograniczenia?

- Idea programu zakłada ułatwienie zdobycia nowych kwalifikacji osobom jeszcze czynnym zawodowo, które mogą być zagrożone utratą pracy. Posiadanie kwalifikacji do podjęcia zatrudnienia w tej dziedzinie będzie dużym zabezpieczeniem w takiej sytuacji - tłumaczy Hanna Madejska.

Program rusza 3 grudnia i potrwa cztery miesiące

Wszystkie zajęcia będą się odbywać w Opolu. Kursanci będą się spotykać dwa razy w tygodniu na zajęciach 1,5-godzinnych i raz w miesiącu na warsztatach weekendowych. Organizator gwarantuje darmowe posiłki i materiały szkoleniowe, ale niestety, nie zwraca kosztów dojazdu.

Zobacz: Powiat Nyski. Dostaniesz 4 tys. zł na dowolny kurs dokształcający

Za to wiedza i umiejętności, które można będzie w tym czasie zdobyć, mogą zachęcać.

- Zajęcia będą prowadzić fachowcy. W programie oprócz pielęgnacji osób chorych i starszych, czy zasad udzielania pierwszej pomocy, znajdą się także podstawy psychologii, techniki relaksacyjne (np. masaż stóp), a nawet spotkanie z kosmetyczką - zachęca organizatorka. - Chcemy pokazać jak duże znaczenie w takiej pracy ma jakość życia, nie tylko osoby chorej, czy starszej, ale i jej opiekunów, czy najbliższej rodziny.

Więcej informacji o kursie pod numerami telefonów: 602 112 436, 603 584 906, 600 891 778 oraz na stronie: www.opiekunue.pl.