Na zajęcia z przedsiębiorczości można się jeszcze zapisać.Projekt nazywa się WATT. Obejmuje siedem szkoleń. Żeby zaliczyć cały kurs, trzeba być na minimum pięciu zajęciach.

- Pierwsze warsztaty już się odbyły, ale wciąż można się zapisywać - mówi Piotr Białek z Działku Nauki Politechniki Opolskiej. - Jak to zrobić ? Bardzo prosto.Wystarczy przyjść do naszego biura lub wysłać e-mail na adres p.bialek@po.opole.pl.

Zobacz: Biznes łączy się z nauką na Politechnice Opolskiej

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, bo są finansowane z pieniędzy unijnych. Szkolenia organizuje Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

- Nasi pracownicy mogą się tu nauczyć nie tylko,  jak rozpocząć działalność gospodarczą, a potem sprawnie prowadzić firmę. Podpowiadamy też, gdzie starać się o dofinansowanie na działalność innowacyjną - mówi prof. Jerzy Skubis, rektor PO.

Organizatorzy mają nadzieję , że projekt WATT powiększy wiedzę opolskich naukowców także  z zakresu własności intelektualnej czy tematów związanych z patentami. Mają być także szkolenia prezentujące oferty polskich i europejskich programów pomocowych, działalność funduszy venture capital, aniołów biznesu, banków.

Zobacz: Ścisła współpraca to klucz do sukcesu przedsiębiorstw

- Przede wszystkim nasi pracownicy zobaczą, że nauka może się opłacać - mówi rektor.  - Mając swoje firmy, mogliby pracować na przykład w Parku Technologicznym PO - dodaje.

Politechnika Opolska chce czerpać z doświadczeń krajów zachodnich

- Tam mocno promuje się ideę gospodarki opartej na wiedzy. Jeśli uczelnia współpracuje z biznesem, to ma z tego podwójne korzyści: może się starać o większe granty na badania i liczyć na wieksze zainteresowanie studentów.

Szkolenia będą się odbywać w cyklu tzw. modułowym codziennie w czwartki (26 listopada,  3, 10, 17 grudnia oraz  7 i 14 stycznia) w godzinach od 12.00 do 17.00.

Pierwsze spotkanie zaplanowano w nowej sali Senatu PO przy ul. Mikołajczyka 5, kolejne w auli w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16.