PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły odbudowę linii kolejowej z Jełowej do Murowa. Korzystać ma z niej murowski tartak, ale kto wie...

- Bardzo się cieszę, że torowisko jest odbudowywane, kiedy rozpoczynałem walkę o tę linię wielu pukało się w głowy, nie dowierzało, a tu proszę roboty rozpoczęto, mamy już tez fragment nowego torowiska - mówi Andrzej Puławski, wójt gminy Murów.

To prawda. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły odbudowę torów z Jełowej do Murowa. Prace prowadzone są między innymi od Jełowej do Kosowca. Robotnicy położyli już tam między innymi nowe podkłady i szyny, zbudowali przejazdy kolejowo-drogowe. Zakończenie prac na całym odcinku z Jełowej do Murowa zaplanowana jest na ten rok.

Po wyremontowanych torach odbywać się będzie ruch towarowy. Wożony ma być tędy materiał do tartaku w Murowie i wywożone z niego gotowe wyroby.

- Tartak niedawno się rozbudował, zwiększył produkcję, a co za tym idzie zwiększyła się liczba ciężarówek, które do niego dojeżdżają, a przy okazji niszczą nasze drogi - mówi wójt Puławski. - Dzięki kolei liczba tirów spadnie.

Choć PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały, że nie ma szansy, by po torach pojechały pociągi osobowe, to wójt Puławski broni nie składa.

- Niech tylko „peelka” zakończy ten etap, wówczas skrzyknę samorządowców z gminy Pokój oraz Namysłowa i będziemy walczyć o remont torów z Murowa do Namysłowa oraz o pociąg osobowy - kończy Andrzej Puławski. - Trzeba mierzyć wysoko.

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju 1.06.2017