Wiceprezes opolskiej agencji pracy Weegree Tomasz Kuliś uczestniczył w wystawie światowej Expo 2017 w stolicy Kazachstanu.

Przedstawiciel opolskiej agencji pracy Weegree uczestniczył w wystawie światowej Expo 2017. Jednym z tematów przewodnich tegorocznej edycji było zastosowanie nowoczesnych technologii w gospodarce, co wiąże się z zainteresowaniami i kierunkiem rozwoju agencji.

Weegree - jak informuje spółka - prowadzi pionierskie badania nad wykorzystaniem IT w sektorze usługowym, zajmując się miedzy innymi wyspecjalizowanymi robotami. - Udział w wystawie światowej w Astanie to ogromne wyróżnienie dla firmy, potwierdzające jej kompetencje i renomę - podkreślają przedstawiciele firmy w komunikacie.

Expo 2017 w Astanie rozpoczęło się 10 czerwca i trwało do 10 września. Udział w wystawie zapowiedziała rekordowa liczba 116 państw i 18 organizacji międzynarodowych. Organizatorzy spodziewali się 5 mln gości. Tematem przewodnim wystawy była "Energia przyszłości".

W polskim pawilonie w Astanie prezentowały się firmy wydobywcze, producenci taboru tramwajowego, kolejowego i autobusowego.

Narodowy pawilon został nagrodzony złotym medal za design wnętrza w kategorii najmniejszych pawilonów, do 400 metrów kwadratowych.