Pięć złotych, cztery srebrne i siedem brązowych medali przywizoły opolskie baletnice z Mistrzostw Polski, które odbywały się w Siedlcach.

Mistrzostwa zakończyły się dla opolskiej szkoły tańca Ramada wielkim sukcesem. W sumie opolskie tancerki pokonały tysiące zawodników biorących udział w imprezie i aż 16 razy stawały na podium.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki. W końcu były to eliminacje do mistrzostw Europy i świata, które odbędą się pod koniec roku - komentuje Elżbieta Podejko, dyrektor Ramady. - Mimo to nasze dziewczyny poradziły sobie świetnie. Te, którym nie udało się zdobyć tytułów mistrzowskich dotarły co najmniej do finałowej szóstki - dodaje instruktorka.

Na najwyższym podium znalazły się: minigrupa (balet 16+), minigrupa (balet 12-15 lat), duet Julia Ciszewska i Mira Grodziecka (balet 16+), duet Wiktoria Haczkiewicz i Zosia Szpryngiel (balet 12-15) oraz formacja balet Minikids. Srebra do Opola przywiozły: Monika Grzesik i Lena Grodziecka (balet 16+), Mira Grodziecka (solo balet 16+), Oliwia Chudy (solo balet 12-15 i duet Julia Arcisz i Oliwia Chudy (modern 12-15).

Najwięcej było brązowych medali. Wywalczyły je m.in.: Blanka Ukarma-Huterska, Julia Ciszewska czy Julia Arcisz. W weekend udało się zdobyć Ramadzie także złoto dla najmłodszej grupy podczas mistrzostw Show Dance w Białobrzegach.

Zobacz też: Noc Kultury 2017 w Opolu