Wspaniała zabawa z grą Badland dzięki Poki.pl

  Wspaniała zabawa z grą Badland dzięki Poki.pl

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Wspaniała zabawa z grą Badland dzięki Poki.pl
  1/3
  przejdź do galerii
  Poszukując trochę przyjemnej rozrywki na różne nudne wieczory czy niepogodę warto zainteresować się możliwościami jakie zapewnia portal Poki, który pełny jest wspaniałych gier przeglądarkowych, dedykowanych przede wszystkim dzieciom, jednak wiele z nich na pewno bardzo spodoba się również osobom dorosłym. Przykładem takiej świetnej gry dla każdego, niezależnie od wieku, jest Badland od Poki.pl. Osoby lubiące grać na urządzeniach mobilnych mogą tę grę już kojarzyć, gdyż zrobiła ona ogromną furorę, a teraz dostępna jest również na przeglądarki, gdzie wygodnie możemy sobie pograć na większym ekranie z użyciem zwykłej myszki komputerowej. Jeśli nie znasz jeszcze gry to zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką recenzją, a później do samej gry, która na pewno sprawi mnóstwo radości.

  Zestaw pięknych graficznie poziomów platformowych


  W pewnej mierze Badland jest grą platformową, gdyż mamy tutaj do czynienia z kolejnymi poziomami, gdzie naszym celem jest dotarcie od punkt startowego do punktu końcowego. W tym przypadku poziomy polegają na wędrowaniu bohaterem od lewej do prawej strony, gdzie widzimy tylko kawałek każdego poziomu i ekran stopniowo przesuwa się w prawą stronę, przybliżając nas tym samym do końca danego etapu. Samo spacerowanie po takim poziomie nie byłoby jednak specjalnie ciekawe. Z tego powodu Badland staje się grą zręcznościową i przygodową jednocześnie. Zręcznościową, gdyż na każdym poziomie znajdziemy szereg różnych przeszkód, których pokonanie zmusi nas do wykazania się refleksem, wyczuciem czasu, ale także i samą właśnie zręcznością. Jest to jednak również gra przygodowa, w której będziemy musieli zmierzyć się z różnymi przeciwnościami losu, na jakie natrafi nasz bohater.

  Pewnie zastanawiacie się teraz kim jest ten bohater? Nie jest to żaden heros z komiksów czy gier komputerowych, ale postać, która z powodzeniem mogłaby zyskać miano maskotki. Nasza postać ma kształt puchatej kuleczki i wygląda naprawdę słodko, a do tego szybko przekonamy się, że potrafi też latać nie posiadając skrzydeł. Sama mechanika gry jest tutaj prosta, a do zabawy wystarczy nam myszka i w zasadzie jeden palec, który na niej umieścimy. Aby nasza postać latała konieczne jest trzymanie lewego klawisza myszy, co powoduje, że bohater macha rączkami i wzbija się do góry. Lecąc jesteśmy jednak ograniczeni, gdyż każdy poziom zazwyczaj posiada zarówno ziemię, jak i coś na kształt sklepienia, które nie pozwala nam wylecieć poza ekran. Puszczając klawisz myszki postać powoli zacznie opadać na dół. Opanowanie balansu między lotem, a upadkiem jest bardzo ważne, gdyż tylko tak da się utrzymać postać na odpowiedniej wysokości. Będzie to ważne, bowiem po drodze napotkamy przeszkody, które nakazują nam przelot pomiędzy nimi na odpowiedniej wysokości.

  Poziom trudności, który nie irytuje i nie doprowadza do białej gorączki


  Wiele osób czytają podstawę gry w Badland na pewno już zaczyna się irytować myślą, że skoro jest to zręcznościowa platformówka to zapewne w którymś momencie poziom trudności staje się irracjonalny i gra zamiast sprawiać przyjemność, to irytuje doprowadzając przy tym do białej gorączki. To prawda, że takich właśnie gier jest mnóstwo, ale w przypadku Badland twórcy naprawdę pokazali, że potrafią robić dobre gry, które z jednej strony nie są przesadnie łatwe, ale z drugiej sam poziom trudności jest możliwy do zaakceptowania, a każde niepowodzenie wywołuje sportową złość i chęć poprawy swoich umiejętności, zamiast irytacji i znużenia.

  Poziom trudności w grze zmienia się bowiem dość dynamicznie. Mnogość różnych przeszkód sprawia, że jedne z nich pokonuje się bez większego zastanowienia, ale przy innych będzie się trzeba trochę zatrzymać i nawet czasem nieco pomyśleć. Ostatecznie jednak przechodzenie kolejnych etapów gry nie powinno nam zajmować nie wiadomo ile czasu. W Badland sama zabawa również może zmieniać swój charakter, gdyż nie zawsze będziemy powolnie fruwać naszym bohaterem. Niekiedy może to być prawdziwy wyścig z czasem, gdzie etap zaczyna się wystrzeleniem naszego bohatera w powietrze i nadaniem mu dużej prędkości. W innym przypadku wykorzystamy kulistość swojego bohatera, który niczym głaz będzie się toczył po ziemi.

  Cudownie zaprojektowana i wykonana grafika


  Nie da się nie zauważyć również tego, że w Badland twórcy bardzo mocno przyłożyli się do kwestii oprawy graficznej. Wiemy już, że gra ma ciekawą mechanikę i pozwala się świetnie bawić, ale wszystko to uprzyjemnia nam piękno krajobrazu, jaki jawi się przed naszymi oczami. Kolorowe i ciepłe tło doskonale kontrastuje się z zacienionym pierwszym planem, gdzie w zasadzie tylko kontury pozwalają nam się domyślać co aktualnie mijamy. Badland imituje również zmiany pory dnia. Tak naprawdę cała przygoda dzieje się tutaj od poranka do bardzo późnego wieczora. Widzimy to właśnie po tle graficznym w grze, które najpierw oświetlone jest promieniami wschodzącego słońca, aby przy ostatnich poziomach coraz bardziej się zaciemniać i stopniowo przechodzić w noc.

  Graj za darmo i bardzo bezpiecznie


  Badland dostępne jest zupełnie za darmo na stronie internetowej Poki, która posiada ogromny wręcz wybór świetnych gier dla dzieci. Dzięki temu mamy pewność, że oddając grę w ręce naszych dzieci nie będą one narażone na żadne niebezpieczne treści. Do tego gra jest dostępna zupełnie za darmo, nie jest wymagane żadne rejestrowanie konta, a do tego rozrywkę mamy kiedy tylko chcemy i to na każdym komputerze, gdyż gra nie musi być instalowana. Badland to świetna rozrywka dla dzieci, dla osób dorosłych, a także na wspólnie spędzane chwile ze swoimi pociechami przy komputerze.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo