Tabletki na poronienie. Możesz przestać być matką za...

Tabletki na poronienie. Możesz przestać być matką za zaliczeniem pocztowym

sxc.hu

Nowa Trybuna Opolska

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Tabletki na poronienie. Możesz przestać być matką za zaliczeniem pocztowym

©sxc.hu

Choć w Polsce aborcja jest nielegalna, kobieta niechcianej ciąży może się pozbyć w 5 minut. To jednak duże niebezpieczeństwo.
Tabletki na poronienie. Możesz przestać być matką za zaliczeniem pocztowym

©sxc.hu

Piotr Pośpiech, ginekolog, położnik

Piotr Pośpiech, ginekolog, położnik


Zażywanie takich tabletek w domu można porównać do rozbrajania bomby w garażu. Nie musi się nic stać, jednak znacznie częściej ma to tragiczne skutki. Ich zażycie wpływa na cały organizm i może powodować zapaść, krwotoki i trwale uszkodzić układ krwionośny. Gdy wystąpi silne krwawienie danego narządu, może okazać się, że jedynym ratunkiem jest jego usuniecie, w tym przypadku macicy. Misoprostol jest podawany pod ścisłą kontrolą lekarzy, którzy mają niezbędną wiedzę, sprzęt i środki farmakologiczne na wypadek powikłań.Tyle czasu potrzeba na zamówienie w internecie tabletek wywołujących poronienia.
"Potrzebujesz pomocy. Jesteś w ciąży, a nie chcesz jeszcze być matką. Proponujemy ci skuteczny zestaw, oryginalnych tabletek poronnych" - to jedno z licznych ogłoszeń jakie można znaleźć w sieci.

Osoby, które nimi handlują podają adresy email, numery komunikatorów, a nawet telefonów. Postanowiliśmy zadzwonić po jeden z nich. - Nie ma problemu, tabelki możemy wysłać pocztą i jutro już będą u pani - usłyszałam od sprzedawcy. - Mają 100 procentową skuteczność, więc problem będzie miała pani z głowy.Mój rozmówca odpowiada jak działa lek, o ewentualnych komplikacjach i wykryciu substancji w nim zawartych przy rutynowych badania. - Nie ma się co obawiać - mówi. - Lek powoduje obumarcie zarodka i skurcze macicy. Nie ma też żadnych powikłań, ewentualnie niewielkie krwawienie.

No i nie pozostawia śladu.Misoprostol, który proponuje, to lek niedostępny w aptekach. Jest stosowany wyłącznie w szpitalach w przypadkach poronień, obumarłej ciąży lub wywoływania porodu. Funkcjonuje on także pod nazwą cytotec i arhrotec. Na ulotkach tych leków można przeczytać, że są poznaczone m.in. dla osób z chorobą wrzodową i zwyrodnieniową stawów. Tabletki można kupić już za 20 złotych, do wykonania aborcji farmakologicznej jest ich potrzebnych 12. - Wszystkie ulotki są w języku polskim - mówi mój rozmówca i dodaje, że może przesłać paragon jako dowód legalnego zakupu.
W Polsce handel lekami na receptę lub do użytku szpitali, bez zezwoleń jest łamaniem prawa. Za ich sprzedaż grozi grzywna, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jednak internetowi sprzedawcy czują się bezkarnie. - Nie mamy żadnych prawnych instrumentów i technicznych możliwości do śledzenia stron i forów internetowcyh - mówi Marek Brach, opolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. - Niektóre leki przepisywane są na receptę, bo ich zażywanie musi odbywać się pod kontrolą lekarza. Są to m.in. wszystkie leki hormonalne.
W Polce aborcja jest nielegalna. Za jej wykonanie, lub pomoc w zabiegu grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Do ośmiu lat wiezienia jeżeli dziecko mogło samodzielnie żyć poza ciałem matki.

Komentarze (128)

Wszystkie komentarze (128) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo