Sukces piłkarek ULKS Bogdańczowice w Pucharze Polski

Piotr Mazurczak
(z lewej) strzeliła pierwszą bramkę dla ULKS Bogdańczowice
(z lewej) strzeliła pierwszą bramkę dla ULKS Bogdańczowice Piotr Mazurczak
Zawodniczki ULKS Bogdańczowice ograły wyżej notowane Zagłębie Lubin 2:0 sprawiając tym samym olbrzymią niespodziankę.
ULKS Bogdanczowice - Zaglebie Lubin 2:0

Puchar Polski Kobiet: ULKS Bogdańczowice - Lubin 2:0

ULKS Bogdańczowice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 Ficek 37., 2:0 Zielińska 88.
ULKS: Stramowska, Jaron, Dajdok, Gaj, Bar, Kowalczyk (Czech 80.), Kaczerewska, Cichocka (Zielińska 65.), Garbicz, Rybot, Ficek (Małycha 87.). Trener: Mirosław Krzyształowicz.

Podopieczne trenera Krzyształowicza wypatrywały swojej szansy grając z kontrataku. Przyjezdne z Lubina nadziały się na taką szybką akcję w 37. minucie. Po długim zagraniu ze środka na lewą stronę Ficek wyprzedziła wychodzącą bramkarkę i głową skierowała futbolówkę do siatki.

- Miałyśmy grać mądrze w obronie - mówiła po spotkaniu Ficek. - Świetne dogranie koleżanki Kaczerewskiej, z którą długo się już znamy z czasów gry w Unii
Opole. Udało mi się dobrze dojść do piłki i wyprowadzić nas na prowadzenie. Gol dodał nam wiary. Czułyśmy, że nie możemy przegrać tego spotkania.

Gospodynie dobrze się broniły i nie popełniały błędów w defensywie. W 88. minucie ładnym strzałem popisała się Zielińska, która ustaliła wynik meczu.

To bez wątpienia historyczny awans drużyny ULKS Bogdańczowice. Teraz piłkarki na szczeblu centralnym zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski. Rywalkami będzie dwukrotny obrońca tego trofeum RTP Unia Racibórz.

- Rywal bardzo wymagający, więc los nie był dla nas łaskawy. Z drugiej strony przyjedzie do nas klasowa drużyna z reprezentantkami kraju w składzie - zauważa Ficek.