Talentownia otwarta w nowej siedzibie w Opolu. Wolna szkoła i miejsce do poszukiwania i rozwijania talentów

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Na otwarcie Talentowni zaproszono m.in. dzieci z przedszkola nr 3, które na bazie odrysowanej podeszwy buta tworzyły własne prace.
Na otwarcie Talentowni zaproszono m.in. dzieci z przedszkola nr 3, które na bazie odrysowanej podeszwy buta tworzyły własne prace. Edyta Hanszke
W budynku Toropolu opolska Fundacja Kwitnące Talenty znalazła miejsce na swoją działalność. Prowadzi tam zajęcia edukacyjne, alternatywne do nauki szkolnej i popołudniowe dla osób chcących odkrywać i rozwijać swoje talenty.

Fundacja Kwitnące Talenty z Opola przeniosła się do nowej, większej siedziby - w budynku Toropolu. Prowadzi „alternatywną” szkołę i zajęcia popołudniowe dla każdego.

Będziemy tu prowadzić warsztaty i zajęcia, które pomagają rozwijać i odkryć talenty dzieci i dorosłych - mówi Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty. - Jedną z pierwszych inicjatyw w nowym miejscu będzie Noc Talentów, na którą będą przychodziły znane osoby, które osiągnęły sukces, żeby podzieliły się swoimi doświadczeniami, jak udało im się poznać i rozwinąć swoje talenty. Pierwszym gościem ma być Lukas Gogol (opolski akordeonista, który zwyciężył w 10. edycji telewizyjnego programu „Mam Talent” - red.).

- Przyszła też do nas studentka z Turcji, która zadeklarowała chęć poprowadzenia zajęć kreatywnych w języku angielskim - dodał Piotr Koziol i podkreślił, że Talentowania, z którą współpracuje też min. Krzysztof Riewold (żongler, półfinalista IV edycji „Mam Talent”) czy Bożena Kurek-DiMaggio (artystka-malarka z Krapkowic) jest miejscem ludzi pozytywnie zakręconych.

Zajęcia w Talentowni będą prowadzili edukatorzy, nauczyciele, twórcy, osoby znane i nieznane. Oprócz zajęć popołudniowych i weekendowych przedpołudniami prowadzona jest tam „Wolna Szkoła” (forma edukacji domowej, bez lekcji przedmiotowych, dzwonków, ocen, z edukatorami zamiast nauczycieli).

W takiej szkole uczestnicy poznają siebie i swój potencjał, ale też muszą cyklicznie zaliczać partie materiału, zgodnie z harmonogramem nauczania w szkole powszechnej. Brak zaliczenia skutkuje powrotem do klasycznego systemu nauczania. Jak podał Piotr Koziol, z takiej formy korzysta obecnie dziewięcioro dzieci od 4 do 9 lat. Zajęcia są odpłatne.

Koziol mówił, że jako 20-latek poznał osoby, które pomogły mu odkryć talenty i tworząc Talentownię, chce dać taką możliwość innym.
W nowej lokalizacji dzierżawionej od miasta (budynku Toropolu) Talentownia zajmuje 300 mkw. W urządzeniu nowego lokum pomogli darczyńcy, przekazując elementy wyposażenia.

Z kalendarium na facebookowym profilu wynika, że 5 listopada odbędzie się spotkanie na temat zdobywania pieniędzy na projekty kulturalne, a 24 - Festiwal Wege Opole 2019. ą

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska