Tomasz Kowalski na podium zawodów Pucharu Świata

Tomasz Kowalski
Dżudoka AZS-u Opole zajął 3. miejsce w kategorii 66 kg na turnieju w Liverpoolu.

W Anglii nasz zawodnik wygrał w drodze do półfinału kategorii 66 kg trzy walki. Co więcej wszystkie w sposób niezwykle błyskotliwy i nie podlegający dyskusji. Przed czasem pokonał kolejno: Aresa Herrero (Hiszpania), Bence Zamboriego (Węgry) i Sebastiana Seidla (Niemcy). W walce o finał zmierzył się z Belgiem Kennethem van Gansbeke.
- Chwilowy spadek koncentracji i fatalny własny błąd w tej walce kosztował mnie utratę zwycięstwa i pozbawił szansy na końcowy triumf - powiedział 23-letni Kowalski, który jest największą opolską nadzieją na igrzyska w Londynie.

Kowalskiemu pozostała w efekcie walka o 3. miejsce. Podopieczny trenera Edwarda Faciejewa stanął na przeciw Holendra Jaspera De Jonga i pokonał go przez yuko. Brązowy krążek oznacza 40 punktów do rankingu, a te pozwoliły dżudoce AZS-u Opole awansować w nim na 13. lokatę.