Uczniowie strzeleckiej "Metalówy" złożyli pierwszą przysięgę

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
W klasie o profilu wojskowym uczy się obecnie 21 osób. Młodzież przychodzi do szkoły w mundurach, uczy się musztry i dba o dyscyplinę.
W klasie o profilu wojskowym uczy się obecnie 21 osób. Młodzież przychodzi do szkoły w mundurach, uczy się musztry i dba o dyscyplinę. Radosław Dimitrow
Ślubowanie złożyli uczniowie klasy wojskowej, która powstała w technikum.

Do uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uroczysta chwila nastąpiła w miniony piątek. Uczniowie klasy wojskowej po odśpiewaniu hymnu złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając, że będą godnie reprezentować szkołę i działać na rzecz państwa polskiego.

Profil wojskowy w Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego został utworzony w klasie elektroników. Wbrew pozorom oba kierunki mają ze sobą wiele wspólnego, bo podczas zajęć część wykładanych przedmiotów dotyczy technologii wojskowych. Poza tym uczniowie będą poznawać techniki samoobrony, ćwiczyć wschodnie sztuki walki, a także będą mieli zajęcia z musztry, które poprowadzą zawodowi wojskowi. Nowy profil skierowany jest do uczniów, którzy w przyszłości chcieliby stać się zawodowymi żołnierzami lub pracować w policji. Choć ukończenie szkoły nie gwarantuje dostania pracy w służbach mundurowych, to z pewnością zwiększa szanse kandydata.

- Zapisałem się do tej klasy, bo odkąd pamiętam, wojsko to moja pasja - przyznaje Szymon Bednarek. - Chciałbym dostać się do armii i służyć np. w łączności.

Klasę tworzy 21 uczniów. Wśród nich są trzy dziewczyny.

- Spodziewałam się, że w klasie będzie przewaga chłopców, ale dobrze się z nimi dogaduję. W klasie jest fajna atmosfera - dodaje Kamila Drozd, uczennica.

Ważną częścią codziennych zajęć w szkole jest dyscyplina. W klasie wojskowej, jak w żadnej innej liczy się punktualność i dobre zachowanie. Uczniowie - niczym w wojsku - będą zdobywać w ciągu czterech lat nauki stopnie zaszeregowania.

- Klasa prowadzona jest pod patronatem 10. Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu - mówi Halina Kajstura, dyrektor szkoły. - Wychowawcą jest natomiast pan Wiesław Kędzierski, żołnierz w stanie spoczynku, nauczyciel i jednocześnie jeden z pomysłodawców utworzenia tego kierunku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska