UNI Opole pewnie wygrało 3:0 z Grupą Azoty Akademią Tarnów w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Rywalki są już pewne spadku z Tauron Ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Mecz UNI Opole w Tarnowie nie dostarczył kibicom żadnych emocji. Opolanki pewnie pokonały 3:0 Grupę Azoty Akademię Tarnów. Rywalki jeszcze przed meczem wiedziały, że po bieżącym sezonie spadną z Tauron Ligi.

W meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej opolskie Wilczyce były zdecydowanym faworytem meczu w Tarnowie. UNI jest ligowym średniakiem, zajmującym 7. miejsce w Tauron Lidze. Od dawna ma już zapewniony udział w play-off. Ich rywalki są outsiderem i straciły już szansę na utrzymanie. Wygrały zaledwie 2 ligowe spotkania.

W pierwszym meczu obu drużyn UNI gładko odprawiło tarnowianki 3:0.

W rewanżu Akademia Tarnów znów nie postawiła się Wilczycom. We wszystkich trzech setach opolanki bardzo mocno zaczynały i szybko odskakiwały gospodyniom na kilka punktów. W pierwszej i trzeciej partii tę przewagę powiększały.

Jedynie w drugim secie tarnowianki potrafiły wyrównać stan rywalizacji, dochodząc UNI na 9:9. Kolejne akcje to zacięta wymiana obu ekip, ale opolanki odskoczyły na 17:14. Wtedy gospodynie pękły i zdobyły w tej części meczu zaledwie 18 punktów.

MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska-Król (22 punkty, 67% skuteczności w ataku).

Po wygranej w Tarnowie UNI wskoczyło na 6. miejsce w tabeli. Ekipa z Opola zostanie prawdopodobnie przegoniona przez Radomkę Radom, która traci do Wilczyc 2 punkty, a swój mecz z przedostatnim Pałacem Bydgoszcz rozegra dopiero w poniedziałek (11 marca).

Grupa Azoty Akademia Tarnów – UNI Opole 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)
Akademia Tarnów: Zakościelna (1), Moscikaja (8), Molenda (2), Szczygieł-Głód (2), Gawlak (2), Szumera (6), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk (10) i Calkins (7)
UNI: Orzyłowska (9), Olaya (9), Pamuła (2), Zaroślińska-Król (22), Połeć (3), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka (2), McCall (6), Kecher (1) i Lijewska (1)