Urszula Sadkowska z Gwardii Opole wygrała zawody Pucharu Świata w Madrycie

Tegoroczne wyniki Urszuli Sadkowskiej na najważniejszych imprezach międzynarodowych są imponujące. fot. Krzysztof Świderski
Zaliczająca się do światowej czołówki w kategorii +78 kg Sadkowska ma znakomity rok. Potwierdzeniem tego są srebrny medal mistrzostw Europy, trzecie miejsce na zawodach Superpucharu Świata w Moskwie i piąte w tej samej kategorii zawodach w Paryżu.

Wczoraj (14 czerwca) w stolicy Hiszpanii do swoich tegorocznych bardzo dobrych występów dołożyła kolejny.

- Tym występem Ula potwierdziła, że jest w znakomitej formie - cieszy się trener koordynator Gwardii Tomasz Błach. - To jej wielki sukces, a przy okazji również wielka satysfakcja dla naszego klubu. Bowiem nigdy wcześniej reprezentant Gwardii nie wygrał zawodów Pucharu Świata.

Dla Sadkowskiej to trzeci triumf na zawodach PŚ. W 2007 roku była pierwsza w Pradze i Tallinie. Wówczas jednak broniła jeszcze barw Rekordu Olsztyn.
Wczoraj nasza zawodniczka w pierwszej rundzie pokonała przez ippon Włoszkę Lucię Tangorre, w półfinale zwyciężyła przez waza-ari Holenderkę Carolę Uilenhoed. W finale, ponownie przez waza-ari, okazała się lepsza od Turczynki Gulsah Kocaturk.
Dzięki zwycięstwu w Madrycie Sadkowska zdobyła 100 punktów do światowego rankingu w kategorii +78 kg. Obecnie w tym rankingu nasza dżudoczka zajmuje trzecie miejsce. Ma to o tyle znaczenie, że pozycja w rankingu będzie decydować o rozstawieniu podczas mistrzostw świata. W sierpniu tego roku odbędą się one w Rotterdamie.

Oprócz Sadkowskiej w ten weekend na podium podczas zawodów PŚ stanęli też dwaj inni reprezentanci Polski. W Tallinie brązowe medale wywalczyli: Łukasz Błach (81 kg) i Grzegorz Eitel (+100 kg).