Ważna wygrana II-ligowych koszykarzy z Prudnika

Szymon Kucia był najskuteczniejszy w druzynie Pogoni.
Szymon Kucia był najskuteczniejszy w druzynie Pogoni. Sebastian Stemplewski/archiwum
Nasz zespół pokonał we Wrocławiu zespół WKK 81:63

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 63:81 (17:24, 21:12, 11:24, 14:21)
Pogoń: Chmielarz 3 (1x3), Kucia 25 (2x3), Madziar 15 (1x3), Lepczyński 2, T. Łakis 5 - Pawłowski 19 (1x3), Oleksy 2, M. Łakis 6 (2x3), Trytek 4, Kos, Bolibrzuch. Trener Tomasz Michalak.

Po czterech porażkach z rzędu w meczach wyjazdowych zawodnicy prudnickiej Pogoni przerwali złą passę. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione z także znajdującym się w czołówce zespołem, który jest bezpośrednim zapleczem występującego w ekstraklasie Śląska Wrocław. Dzięki temu, że nasi koszykarze okazali się w niedzielnym spotkaniu lepsi od rywali awansowali na pozycję wicelidera II ligi.

Pierwszą kwartę wygrali nasi zawodnicy, a największa w tym zasługa Szymona Kuci, który zdobył w tej odsłonie aż 10 punktów. Gospodarze na początku mieli inicjatywę. Prowadzili nawet 13:8, ale końcówka należała do Pogoni.

W drugiej odsłonie wrocławianie odrobili straty i do przerwy prowadzili 38:36. To mogło zapowiadać dalsze emocje.

W drugiej połowie mecz był jednak jednostronny, ale to żadne zmartwienie dla sympatyków Pogoni. Na parkiecie zdecydowanie dominowali bowiem goście, a skutecznością oprócz Kuci popisywali się Jarosław Pawłowski i Tomasz Madziar. Dwie “trójki “ dorzucił Marcin Łakis czym pozbawił złudzeń pudłujących wrocławian.

Inna sprawa, że nasz zespół bardzo dobrze grał w defensywie zmuszając rywali do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji.